Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
94
 

Neden olmasın ?

Yılların alışkanlığıyla  her gün  gündemi takip ederken, neler olduğundan çok ; bugün dünyada yaşananların arasında iyi ve güzel olan ne kadar acaba diye bakarım haberlere..

Her zaman zordu belki ama ; son zamanlarda iyiyi ve güzeli bulmak daha da zor…Eminim bir çoğunuz aynı fikirdesiniz benimle..

İnsanoğlunun en kötü olma yarışında birbirine, diğer canlılara ve dünyaya verdiği zararda  bu çirkin yarışın galibi olmadığı gibi, kaybedeni ve  hak etmediği bedelleri ödeyeni de maalesef çok fazla…

Üzülmek ve yakınmak  gerçeği değiştirmediği gibi,  tabii ki çözüm de değil..

Umutsuzluksa uğramamamız gereken tek kapı belki de ..

Çünkü ; yaşanan bunca kargaşanın, acımasızlığın ve çirkinliğin içinde hala İnsan kalabilmek için direnen, iyiyi ve güzeli hayatta tutmaya çalışan insanların varlığı en iyi örnek bizlere…

Üstelik yüreklerindeki umut ışığından güç alan bu insanlar; bir avuç gibi görünseler de gördüğümüzden, bildiğimizden çok daha fazlalar aslında.. Sadece gündemdeki haberlere çok fazla yansımıyorlar.. Çoğumuzun onları ve çabalarını hatırlamamasının nedeni bu yüzden..

O insanlarla ve onların başarılarının anlatıldığı karelerle karşılaştığımda hala güzel şeylerin de  olabildiğini görmek ve hissetmek, hayalini kurduğum dünyayı umut etmekten vazeçmemem gerektiğini hatırlatır hep bana.

Yaşadığımız dünyada bazı hayaller Ütopik biliyorum ama umut etmekten ve çabalamaktan da vazgeçmemek gerektiğine inanıyorum.

Siz de inanabilirsiniz eğer isterseniz...

Birbirimizin canını yakmak için değil  birbirimizi mutlu etmek için yarıştığımız, çocukların korkuyla değil güvenle büyüdüğü, gözyaşlarının sadece mutluluktan aktığı ; ekmeğin, umudun, sevginin cömertçe paylaşıldığı, tabiatın ve hayvanların korunduğu bir dünya olduğunu düşünsenize…

Neden olmasın?

Sadece düşünün..

Her şey ;  iyi ve kötü her şey,  ilk önce düşüncede başlamıyor mu? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 07.01.13
 
 

Eğitim: İletişim( Radyo-Televizyon) Meslek:  Radyo ve Televizyon haber program yapımcı ve sunucu...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster