Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '15

   
  Kategori
  Gündelik Yaşam
  Okunma Sayısı
  451
   

  Neden tecavüzler arttı?

  Neden tecavüzler arttı?
   

  Neden Arttı


  Ülkemizde tecavüz oranları neden arttı? Sürekli neden kadına şiddet diye çeşitli tecavüz haberleri izliyoruz? Avrupa ülkelerinde veya neden kuzey ülkelerde (Rusya, Ukrayna vs.) tecavüz ve kadına şiddet az iken, bizde bu kadar çok olması sebebinin ana sebebi siyasilerin bu konulara olan tutumudur. Özellikle ülkemizde son yıllarda gittikçe tecavüz oranlarında artış meydana gelmiştir. Bunun ardından da kadın cinayetleri almaktadır. Sebebi de bu işi yapan canilerin yaptığı işi örtbas yapmak istemesidir. 

  Bunu nasıl azaltabiliriz?

  Yurtdışında birçok ülkede erkeklerin bu tip ihtiyaçlarını karşılaması için genelevleri, pavyonlar vs. gibi mekanlar vardır. Bu mekanların ülkemizindeki yeni siyasi kavram yüzünden azalması veya şehir dışına taşınması yüzünden bu oran artmıştır. Bizim bu şiddeti azalatmamız tek bir çözümü vardır. Buda bu tip mekanların Avrupa ve Asya ülkelerinde olduğu gibi yasal olmasıdır. Aksi takdirde bu oran gittikçe artacaktır. Sonuç olarak bu mekanlarda yapılanlar bir ihtiyactır ve bu ihtiyacı canilerin böyle gidermesi gerekmektedir. Aksi takdirde kızımız, bacımız ve analarımız tehlike altındadır. Özgecan kardeşimizin başına gelen olaylardan 2-3 gün sonra başka bir olay başka bir şehirde meydana gelmiştir. 

  Genelev ve payvonlar artsın!

  Gelişmiş ülkelerdeki gibi bizimde bu konuya eğilmemiz ve bu mekanların yasallaşması gerekmektedir. Artık bu tip olayların sonunun gelmesi gerekmektedir.

  gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 451
  Kayıt tarihi
  : 01.03.15
   
   

  Yüksek mühendis olarak ısıtma sektöründe bir firmada arge mühendisi olarak görev yapıyorum.  ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster