Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '19

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
145
 

Nedir Bu Access Bars?

   Bir senedir hayatımda aslında Access bars. Ama hep uzaktan. Hani insan hiç bilmediği bir şeyi önce yargılar, sonra merak eder ya. Benim acces barsla tanışmam böyle oldu. Uzaktan izledim sadece, neymiş, ne değilmiş araştırdım. Oysa kendisiyle tanıştığımda araştırmalarımın çok ötesinde olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kişisel gelişim kitaplarını hep okurdum. Fakat kitap bittiğinde hep eksik hisseder, ya bunların hepsi aynı şeyi anlatıyor. Ben anlattıkları şeyin oluşumunu merak ediyorum,derdim. Bir gün, instagramda gezinirken ana sayfada karşıma bir kız çıktı. Bir şeyler anlatıyor ama anlamıyorum. Adı Nazlı Müge Başar.  İnanılmaz enerjik.Tabi ben doğru profiline yöneldim. Fotoğraflar dikkat çekici. Asıl yazdıklarıyla ilgileniyorum. Sonra baktım ki access bars conscıousness uygulayıcısı ve eğitimcisi kendisi.Tabi tanıştık ve seans aldım kendisinden.Açıkcası  seansa giderken, daha önce denediğim diğer yöntemlerden bir farkı yoktur herhalde diye düşünüyordum.  Bilmiyordum o zaman  acces barsın hayatımın alametifarikası olacağını. 

 Acces Bars eğitimi kendime doğru açılan açtığım en büyük kapı. Ben farkındalıkta olmamla övünürdüm hep. Fakat "farkındalık" değilmiş mevzu. Asıl önemli olan "seçimler".Oysa Gary Douglas'ın da dediği gibi, "Farkındalık seçim yaratmıyor, seçim farkındalık yaratıyormuş.

Acces The Barsı anlatmaya başlamadan önce katıldığım onlarca kişisel gelişim semineri, aldığım eğitimlerden öğrendiğim şeyleri özetle anlatayım, bilinçaltıyla ilgili. Çünkü acces the bars uygulayıcıları olarak yaptığımız şey,kullanılan araç ve proseslerle daha fazla bilince erişmek için , bilinç altının gücünden yararlanarak kafadaki barsları çalıştırmaktır. 

Bilinçaltımızı, iyi ya da kötü bütün tohumların filizlenip serpildiği bir toprak yatağı olarak düşünün. Toprağa dikenli bitki ekerseniz üzüm toplayabilir misiniz? Devedikeni ekerseniz, incir elde edebilir misiniz? (Joseph Murpy, Bilinçaltının Gücü)Edemezsiniz tabii ki. Çünkü içte ne olursa, dışta da o olur. Yani bilinçaltına ilettiğiniz imge, hayatınızın "nesnel" ekranına yansır. Dış, içi yansıtır. Dış eylem, iç eylemi takip eder. Bunun için öncelikle duygusal açıdan olgunlaşın. Diğer insanların sizden farklı olmasına izin verin. Onların sizinle aynı fikirde olmamaya hakkı var. Sizin de onlarla aynı fikirde olmama özgürlüğünüz var. Huysuzlaşmadan, ödül-ceza yöntemi göstermeden de aynı fikirde olmadığınızı belirtebilirsiniz. Şu bir gerçek ki, bilinçaltını farkında olmayan kişi başına gelenleri "kader" zannediyor.

Bilinçatımız evrensel bir finans kurumu gibidir. Yatırdığımız ya da sunduğumuz fikre göre bize karşılık verir. Mesela olumlamalar...Bazı insanlar her gün yaptığı halde  işe yaramıyor ,diyor. Neden, hiç düşündünüz mü? Çünkü öncelikle başkalarından isteyerek ya da istemeden satın aldığımız bir sürü bakış açısı var. Öncelikle onları temizlememiz gerekiyor. Acces Bars seansları sırasında kullanılan prosesler ve temizleme cümleleriyle aslında size ait olmayan bir sürü yargı çıkıyor ortaya. Ve tabi temizleniyor. Olumlamaların işe yaramamasının bir diğer nedeni - ki bu seanslar sırasında danışanlarımın bazılarında zorlandığım bir konu- DİRENÇ 

Evet , yanlış duymadınız,olumlama yaparken hissedilen direnç olumlamanın işe yaramasını engeller. Bu direnci Acces Bars uygulayıcıları olarak bazı danışanlarda görebiliyoruz. Ben de "bol dirence" sahiptim.:) Olumlama yaparken , yaptığımız olumlamanın işe yaramasını istiyorsak "zihinsel direncimizi" fark edip onu  azatmamız ve yok etmemiz gerekiyor. Direnci yok etmek zor bir durum değil. Bunun için "zihni susturmamız" yeterli. Yani düşüncelerimizi azaltmamız. Acces Barsın etkisini en çok gördüğüm alan bu "zihinsel suskunluk" hali oldu. Bunu yanlış anlayanlar olacaktır. Bahsettiğim,düşünme yetisinden mahrum kalma değil.Kaygı ve endişeyle sürekli konuşan , iç ses dediğimiz zihnimizin susmasından bahsediyorum. :) İlk acces Bars seansımdan sonra bana tam olarak bu oldu. "Zihnimdeki gereksiz düşünceler kayboldu." Ertesi gün uyandığımda, ben bunu kendime her gün yapmalıyım, diye kalktım yataktan. Ve hemen Nazlı'yla iletişim kurdum. Eğitim almayı seçtim. Eğitim almayı çok istiyordum fakat "zihinsel dirençlerim" vardı. Eğitimi o dirençleri ortadan kaldırdıktan sonra alabildim. Tabi önce onları fark ettim. Peki nasıl yapılır Acces Bars uygulaması?

Kafamızdaki 32 noktaya hafif dokunuşlarla yapılan "bilinçaltı temizliği" enerji çalışmasıdır.(şifa, yaratıcılık, para, farkındalık, beden gibi noktalar)Accessconsciousness, Gary Douglas'ın   Dr. Dain Heer ile birlikte geliştirdiği bir sistemdir. İnsanlarda daha fazla bilince erişmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış prosesler ve araçlardan oluşur. Herhangi bir Acces sınıfında ilk araçlardan biri "soruda olmaktır." Çünkü " Soru güçlendirir, yanıt güçsüzleştirir". Yani sorduğunuz soruları cevapsız bırakırsınız. Eğer sürekli olarak soru olmaya istekliyseniz, tüm yaşamın size nasıl kolaylıkla, neşeyle ve ihtişamla gelebileceğinin kapılarını açarsınız. Unutmayın, "Zihnin bir kez yolundan çekildiğinde varlığınız oyun oynamak için özgür olacaktır."Çünkü zihin sadece gerçekliğinizin sınırlarını tanımlayabilir. Yani yalnızca daha önce bildiğin bir şeyi tanımlamak için burada olan bir hesaplama sistemidir.Peki  bundan daha iyi nasıl olur? ;) 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 182
Kayıt tarihi
: 25.09.17
 
 

Bu dünyayı iyilik, güzel enerjiler  ve inandıklarınla, hissettiklerini doğru ifade edebilme yeten..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster