Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
67
 

Nedir bu Filistin aşkının kaynağı

Nedir bu Filistin aşkının kaynağı
 

VARSA YOKSA GAZZE.


Seksenli yıllarda dünyayı yöneten süper güçler iki hasım oluşturdular; sağ ve sol. Her iki gurubun da ortak kanısı, başarının karşı taraftan öldürülen insan sayısına endekslenmesiydi. Kim karşı guruptan daha çok adam öldürebilirse o kadar çok başarılı sayılıyordu.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aynı tuzak kurulmuştu ama bir sorun vardı. Sağ ve solu tamamlayan diğer unsurlar ülkelere göre değişiyordu. Örneğin bizde sağcı olmanın ilk şartı Müslüman, solcu olmanın ilk şartı da anti Müslüman olması gerekirken, Ortadoğu'da Müslümanlar solcu, karşılarındaki Dürziler veya Hıristiyanlar sağcıydı.

IŞİD’in kameralar önünde Müslümanları kuran eşliğinde koyun gibi boğazlarken çekip bir de bu görüntüleri bir marifet gibi yayınladığı günümüzde, bu canilere din adına hala terörist diyemeyenlerle, din diyince tüyleri diken diken olan eski solcuların Filistin aşkının altında yatan seksenlerden kalan bu basit çelişkidir.

Seksenlerde sağcı olan dincilere göre Filistinliler müslümandı ama aynı yıllarda solculuğu sadece anti İslam sanan sığ solculara göre aynı Filistinliler aynı zamanda solcuydu.

Günümüze kadar her iki taraf da Filistinlilere kendi gözü ile baktığı için, bakıyoruz ki, ülkemizde sağcısı-solcusu, dincisi-dinsizi koro halinde Filistin aşığı oluvermiş. 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 979
Kayıt tarihi
: 26.11.11
 
 

Yüksek nükleer fizikçi ( İ.T.Ü.) En son Ankarada bir devlet üniversitesinde BİLGİSAYAR dersin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster