Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
427
 

Nedir şu PKK? -2-

Nedir şu PKK?  -2-
 

Türkiye'nin demografik yapısını incelemek gerekir buna yanıt verebilmemiz için.
Neden PKK? Neden vatan hainliği?

Neden erleimiz şehit ediliyor?

Neden vatanım diye sarındığı bir ülkenin bütünlüğüne mahir bir biçimde örgütlenerek savaş başlatmak?

Açlık mı? İşszlik mi? Sevgisizlik mi? Cehalet mi?

Ben tüm bu soruların tek yanıtı olarak NÜFUS ANARŞİSİNİ gösteriyorum.

Güneydoğu Anadolu coğrafyasındaki başıboş çocuk doğumlarının ve bir o kadar da ölü doğumların kol gezdiği bir -KADIN ZAVALLILIĞI GERÇEĞİ ile yüzleşeceğiz bu istatistiklerde.

Merkez illlerde mevcut tek ya da en çok iki çocuk doğum tercihli çekirdek aileler ile, diğer alanlarda mevcut çoğul evliliklerin yaygın olduğu nüfus grafiklerindeki sefalet ve çaresizliği yan yana koyarak neden PKK sorusuna çok realist bir yanıt bulacağız.

Bu şöyle bir soruya benziyor? Neden açlık?

Neden istihdam sahibi edilemiyor? Neden buhranlar ve çözümsüzlükler?

Sadece tek bir yanıt veriyorum size. Nüfus oranlarındaki bu simetrisiz yükseliş.

Bir bölgede istikrarlı bir denge, diğer yanda hızla kontrolsüz büyüyen bir yükseliş.
Bir masa düşünelim ki iki ayağı olması gerektiği gibi, diğer iki ayağı uzadıkça uzuyor. Denge sağlanmasını beklemek yanlış olmaz mı? Yere yuvarlanması son derece normaldir.

Silahlı kuvvetler kadar sağlk bakanlığı da bir an önce bu soruna el atmalıdır, hem de en acil biçimde ve koordine edilerek bir seferberlik düzenlenmelidir.

Nilgün Çakıcı/ BURSA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

terörün bir sürü sebebi var ama kürtlerin kendi kültürlerininde etkisi var diye düşünüyorum. örneğin bir kürt aileden hem terörist hem ordu mensubu çıkabiliyor. kavgacı bir yapıları var kolay kandırılabiliyorlar. öcalan gibi bir magandaya lider diyebilen bir toplumdan bahsediyoruz. öcalanın eski görüntülerini düşünün göbeğin kaşıyor , saç sakal karışık ,konuştukları anlaşılmıyor hatta kürkçe bile konuşamıyor. yakalandığında türk devletini öven laflar bile etmişti ve bu kişilikteki bir adamı hala önder olan görenlerin akıllarından şüphe duyarım ben.

TTV METEM 
 14.06.2007 15:56
Cevap :
PKK ÖCALAN falan bahanedir, dış güdümlü bir düşman ortaklıklarının ustaca manevraları ile karşı karşıyayız. RUM lobilerinin Kıbrıs polemikleri, Sinsice alanlar PKK militan kamplarına dönüşmedi mi?Ermeni soykırım iddaları, Suriye akarsulardaki anlaşmazlıklardaki sorunumuz, Irak daki sınır kaoslarımız, İranın sinsice ortamı bulandırma stratejileri, AB.yolundaki alaycı tavırlar, ORTADOĞUDAKİ TÜRK KİMLİĞİNİ haritadan silme projesinin birer ayağıdır ve adım adım amaçlarına giden çizgide, pkk adı altında ekonomimizi ve moralimizi çökertme hedeflerine doğru başarı ile ilerlemekteler. Ben Ortadoğu çehresine baktığımda ASALA nın hortlayarak içimize girdiğini görüyorum. KKTC de akan TÜRK kanlarının devamı gibi değil midir içimizdeki vahşet?  14.06.2007 16:14
 

Nilgün Hanım, ben de Mustafa Bey'in görüşlerine katılıyorum. Yazınızda bahsettikleriniz sebebin çok küçük bir parçası. Devede kulak misali.

Osman Ömer 
 11.06.2007 2:40
Cevap :
Şehit haberleri çok üzücü, sizin önerilerinizi de almak isterdim Osman bey. Ben nüfus anarşisi diyorum sebep olarak ya siz?  11.06.2007 2:46
 

"terör" emperyalizmin oyuncağı.sebep aramayın. pkk falan hepsi sistemin içinden bilinçli çıkardığı konu, etnik köken falan hikaye.sevgiler.

Zadig 
 10.06.2007 13:36
Cevap :
Sn Gülek, etnik köken meteryal olarak sunuluyor ve asayişi zedeliyorsa, konuşulmalıdır derim ben. saygılar.  10.06.2007 15:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 238
Toplam yorum
: 966
Toplam mesaj
: 227
Ort. okunma sayısı
: 1450
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

Bursa'dan bir milliyet okuru olarak, burada sizlerle olmak çok güzel. Bir ev hanımıyım, iki çocuk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster