Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Nefertiti Botoksuyla Çene ve Boyun Estetiği

Nefertiti Botoksuyla Çene ve Boyun Estetiği
 

Ameliyatsız çene ve boyun estetiği mümkün!


40 yaşın üzerindeki Hollywood starlarının çene hatlarının bu kadar sıkı ve çene konturunun bu kadar belirgin olması sizin de dikkatinizi çekmiyor mu? Çeneleri nasıl 20’li yaşlarındaki gibi duruyor?

Bunun cevabı, son dönemlerde yaygın olarak kullanılan ameliyatsız bir estetik cerrahi prosedürü olan Nefertiti botoksudur. İsmini Mısır kraliçesi Nefertiti’den alan bu prosedürün özelliği çene konturunun belirginleştirilmesinin yanı sıra boynun uzun ve gergin görünmesini de sağlar. Anti-aging yani gençleştirme estetiklerinde sadece göz ve ağız çevresindeki kırışıkların tedavi edilmesi yeterli olmayabilir. Çünkü zamanla çene ve boyun da yaşlanır. Çene çizgisi belirsiz bir hal alır, boyunda kat izleri oluşur. Botoks enjeksiyonu ile bu sorunların tedavisi mümkün.

Çenedeki bu sorun doğuştan olabileceği gibi yaşlanmaya ya da aşırı kilo almaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Nefertiti botoksu ile yüz yeniden şekillendirilerek çene kısmı inceltilerek yüz oval hale getirilebilir. Günümüzde yüzdeki kırışık tedavisinin yanı sıra çene çizgisini kuvvetlendirmek için de botoks yaygın olarak talep edilmektedir. Kişinin yaşını değerlendirirken zihnimizin ilk değerlendirdiği şey, yüz şeklidir. Üçgen yüz, yani çıkık elmacık kemiği ve belirgin çene yapısı genç görünümün sembolü durumundadır.

Yüz şekli genç görünmede çok önemli!

Aslında, genç bir yüz şekli olan kişiyi kırışık olsa da daha genç görüyoruz. Kısacası sadece alındaki çizgileri ortadan kaldırmak yetmiyor, yüz şeklini belirleyen çene çizgisinin de belirgin olması gerekiyor. Akıllı telefonlar ve sosyal medya sayesinde artık herkes film yıldızı gibi kameralar karşısında yaşıyor. 3D kameralar yüzdeki estetik sorunları yakalayarak görünür hale getiriyor. Artık herkes yüzündeki estetik sorunlar ve tedavisi hakkında çok daha bilinçli… Nefertiti botoksu da geliştirilen yeni tekniklerden birisi. Bıçak altına yatmadan, hyalüronik asit enjeksiyonu ile ameliyata gerek kalmaksızın yüz şekli değiştirilebilir. Kişinin doğal bir şekilde daha genç görünmesi sağlanabilir.

Nefertiti botoksu, 15 dakika sürer. Ameliyatsız bir işlem olduğu için etkisi geçicidir. Çene çizgisi kaybolmaya başlayınca tekrarlanmalıdır. Bu süre kişiden kişiye ve kullanılan ürünün kalitesine göre farklılık gösterir. Operasyon mutlaka alanında uzman kişiler tarafından klinik ortamda yapılmalıdır.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 291
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 335
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster