Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
640
 

Nekrofil toplum

Nekrofil toplum
 

Dünya görüşü, siyası düşüncesi ne olursa olsun ölen herkese allah merhamet ve rahmet eylesin.


Ne demek nekrofil sevgili okuyucum? Ölü seven, ölü sevici... Bazı toplumlar, genelde doğu toplumları, hayattayken sevmedikleri, değer vermedikleri, değerini bilmedikleri insanların değerini öldükten sonra anlarlar. Ya da abartırlar o değeri. 

Biz de de bir söz vardır ya, aynı durumu anlatan... "Ölünce kör gözlü badem gözlü olur" diye. Ya da mafya babası bile olsa ölen Hoca sorar ya " Eyyyy! Cemaati müslimin, merhumu nasıl bilirdiniz?" cemaat bağırır ya hocaya "İyi bilirizzzzzzzz"" Hakınızı helal ediniz." " Helaaal olsuuunn! Helaaal olsuuunn! Helaaal olsuuunn!" O anda cemaatten kimsenin aklına gelmez , o çakma babanın yaktığı canlar, aldığı ahlar. Peki neden güzel okuyucum ? Çünkü ölmüştür o. Sadece ölüdür o. Kimseye zararı olmayan. 

Sana bu satırları neden yazıyorum biliyor musun güzel insan? Geçen gün ulu önder Erbakan hoca efendi hakkın rahmetine kavuştu ya... "Kavuştu n'oolcak ki?" dediğini duyuyorum haberin ola. Son seçimlerde partisine çıkan toplam oydan çok daha fazla insan uğurladı onu son yolculuğuna. 

Acaba hoca o son vefayı, son teşekkürü duydu mu? Gördü mü? Ya da hissetti mi acaba ona akan sevgi selini sizce en azından? 

Ölümüne koşa koşa şahitlik eden 400 bin kişiden 400'ü... evet sadece 400'ü gidip teşekkür etti mi acaba ona sağlığında? Partisi ve ülkesine yaptığı hizmetler için? Hiç sanmıyorum ne yazık ki! Daha düne kadar ölümüne rekabet edenler onunla, ocağında yetişenler, rahlesinden geçenler ne hissetti acaba merhum ecelle pençeleşip son nefesini verirken? 

Ama sorarsanız, hepsi de hem sever hem de sayardı hocalarını. Sağlığında değil; ama ölümünde nur yağmıştır heralde kabrine. Kolay mı 400 bin kişiyi cenazesine toplamak? herkes 1 fatiha okusa bir anda 400.000 fatiha okundu ona. Mezarında, kabrinde 4 fatiha için 4 dönen merhum gariban, mumla ararken fatihayı; hocalarına 400.000 fatiha okudu hem de 1 kalemde Erbakan hayranları. 

Bana gelince; temsil ettiği siyasi düşünceyi de, siyaset yapma biçimini de son 25 yıldır lanetledim. Kıyasıya eliştirdim. Dini siyasetin oyuncağı yapan, ülkenin ilk ODTÜ mezunu siyasetçisi olduğu için. O zekayı, o bilgiyi, insanlık ve bilim yerine saçma sapan bir siyaset çamurunda rezil rusva ettiği için. 

Bu yazıyı bitirince 1 fatiha da ben okuycam onun için. Ama bu sadece vicdani bir borç. Sevdiğim ya da yaptıklarını doğru bulduğum için değil. Bu toplum tam 61 yıldır din afyonuyla uyutuluyorsa, " Din, Allah, kuran, kitap" diye diye soyuluyorsa, tarih önünde de, millet önünde de ilk ve en önemli vebal sahibi Erbakan hoca'nın kendisidir. Yüce Allah günahlarını affetsin. 

Dostuna dostluğunu, düşmanına düşmanlığını, sevdiğine sevgini, kızdığına öfkeni sağlığında göster güzel halkım. Göster ki senin de onun da içi rahat etsin. Herkes dostunu da düşmanını da yaşarken bilsin. Çünkü ölmüş insan sadece ölmüştür artık.Seni duymaz, görmez ve anlamaz. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1726
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster