Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
71
 

Neler oluyor?

Son günlerde ülkemizin doğusunda pkk terör örgütü tarafından kapatılan yollar yeni açılmışken, askeri birliğimizin içerisindeki nöbet kulesinin yanı başında bayrağımız indirildi.

Hükümet bir yandan, muhalefet partileri bir yandan ve sosyal medyada bizler düşüncelerimizi söylerken Musul’dan haber geldi. Işid konsolosluğumuza giriyor ve Başkonsolos Öztürk Yılmaz’ında aralarında bulunduğu 49 vatandaşımızı rehin alıyor.

Bunun dışında tır şoförü olarak çalışan 28 vatandaşımızda eklenince, 77 vatandaşımız ışid denilen terör örgütünde rehin durumda.

TBMM sadece iktidar partisine ait değildir. Sürekli olarak her şeyi ben bilirim derse ve muhalefetten gelen her ne olursa olsun yanlış deyip, kendi bildiğini uygularsa yanlıştır. Hepinizin hatırlayacağı üzere Soma’da maden faciasından günler önce CHP Milletvekili Özgür Özel’in verdiği Soma önergesi ret edilmişti. Aynı olay iki gün önce MHP Milletvekili Sinan Oğan’ın Musul Elçiliği tehdit altında uyarısında da yaşandı. MHP milletvekilinin sözlerine delilin var mı, atma diyen iktidar partisinin bazı milletvekilleri ile Dışişleri Bakanımızın Musul’da tüm önlemler alındı, bir sorun yaşanmayacak demesi konuyla kimin ne kadar ilgili olduğunun açık göstergesidir.

Sonuç olarak ülkenin koruyabildiği tek bölge Gezi Parkı haline gelmiştir. Doğu’da pkk yol kapatıp bayrak indirebilir, dış ülkelerde konsoloslarımız kaçırılabilir, Türk gemileri korsanların eline geçebilir hatta yolda askerler tarafından operasyon bile gerçekleştirilebilir. Uçaklarımız da düşürülebilir aman Gezi Parkı açılmasın da gerisi zaten mühim değil. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 430
Kayıt tarihi
: 21.05.12
 
 

Antalya Manavgat'ta yaşıyorum. Amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapıyorum ve yerel bir gazetede h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster