Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
524
 

Nerde benim Çocuk haklarım?

Nerde benim Çocuk haklarım?
 

Kör avrupalı bende bir insanım.


Dünya ülkeleri insan hakları konusunda ahkam kesiyor, kendi ülkelerinde kendi insanlarının korunması için ellerinden geleni yapıyorlar, kendilerinden olmayana da medeni demiyorlar.

Demokrasi ve medeniyet getiriyoruz diye ülkeleri yerle bir edip parçalıyor, sonrada kendi kaderlerine terk ediyorlar.

Vahşilik saldırganlık medeniyetten uzak insani duygulardan yoksun ülkelerde olur, ülkemize gelen avrupalı insan hakları diye il il araştırıyor, fakat görmesi gerçekleride görmüyor.

Hazırladıkları insan hakları raporunda Filistinin adı bile geçmiyor çünkü işine gelmiyor.

Açlığın sefaletin eğitimsizliğin had safhaya ulaştığı filistinde yaşayan müslüman halk hristiyan olmadığı için eziliyor, adeta teröre yönlendiriliyor, peki nerde o demokrasi medeniyet tüccarları neden horoz dövüşü seyreder gibi olan biteni seyrediyor sorunlara çözüm getirmiyor.

İsrailli ordusu askerlerinin atış poligonundaki hedef gibi sivileri kurşun yağmuruna tutması, hangi insan haklarına uygundur? Katledilen çocukların insan hakkı yok mudur? Onlar insan değil midir.?

İnsan hakları komisyonunun ülkemize geldiğinde Filistin'e gitmeleri söylenmeli ve sınırdışı edilmelidir, eğer avrupalı ülkemizde insan hakkını arıyorsa, onlara en güzel cevabı ulu önder Atatürkün şu sözleriyle cevap vermiştir; "Çanakkalede şehit olan düşman askerleride artık bizim çocuklarımız olmuştur" bu söz insan haklarına saygılı olduğumuzu göstermezmi.

Amaçları ülkemizdeki insan haklarını araştırmak değil, insanların arasında ırkçı ayrımcı düşünceler yaratıp, bölüp parçalamak, bölücülük yapmaktır.

Burada da göze çarpan konu bugünkü haçlı ordusunun böl parçala yönet modelinin bir parçası ülkemizde yürürlüğe konulması amaçlanmıştır.

Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir.

İnsan haklarının ihlal edildiği Filistin'de yapılan müslüman katliamına, yaptırım gücü olan sözde müslüman olduğunu savunan devletler dahi sessiz sedasız seyirci kalmaktalar, böyle bir müslümanlıktan şüphe ederim, gerçek müslüman zulme katliama müsade etmez.

Bugün Filistin'de ki çocuğa yöneltilen silahlar, yarın sizin çocuklarınıza yöneltilecektir, komşuşu açlıktan ölürken, zevki sefada yaşamak müslümanlığa yakışmayan bir davranıştır.

Ortadoğu da müslümanlar yok edilmek istenmektedir, bunun en canlı örneği Filistin'de, Afganistan'da, Bosna'da, Bulgaristan'da, Yunanistan'da yaşanan olaylardır, yangının ateşi yakın bir zamanda İran'a da sıçrayacak, daha sonra sıra ülkemize gelecektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yıllardır bu empoze edilmiyor mu bize. İnsan haklarını (!) da elbette onlar daha iyi bilecekler. Biz ," gelin inceleyin " deyip davet edeceğiz onlar da burunları bir karış havada lutfedip gelecekler , kendi emellerine erişmek için. Gelenden çok davet edendedir kabahat, diye düşünüyorum.

Münevver Saral 
 05.05.2008 13:31
Cevap :
teşekkür ederim düşüncenize katılıyorum,doğru tesbit,fakat bizler gibi düşünenler azınlıkta kalıyoruz bu yüzden de,bir çok konuda etkisiz kalıyoruz,insan haklarında olduğu gibi.saygılar sevgiler  05.05.2008 13:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 513
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster