Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
39
 

Nerde Bizde O Yürek

Nerde Bizde O Yürek
 

foto:Gülden Işık


Televizyon izlerken, facebooxun bilmem kaç bucak köşesinde dolaşırken okuduğumuz,dinlediğimiz umutsuz,gönül yoran şeylerden sonra, ''memleket elden gidiyor,Allah belasını versin'' diye kabarıyoruz ya bazen, sanırsın ki elde bayrak çıkılacak yollara ve haykıracağız,''Yeter yeter artık !'' diyerek.

Televizyonun karşısından, facebooxun köşe bucağından çıkınca da bir ''oh '' çekip pencereni açıyorsun ki,etrafındaki hayat  ve o hayatın içindeki evlerde çoktan akşamın eve dönüş telaşı başlamış. Derken içindeki bir ses diyor ki, '' be adam işin mi yok senin, bak herkes kendi keyfinde, kime ne diyeceksin de neye inandıracaksın; her musibet nasılsa hep kadere yoruluyor.

Karnı tokken açın halini umursamayanın, kendine dokunmayan zehirli yılanı taşlamayanın, düşmeyince canı yananı anlamayanın derdi, tasası kendi varlığı için olduğundan,dünyada olup bitenlere de kafa yormuyor;daldığı sığ denizlerde yüzdüğünü sanarak avunuyor böylece.

''Boşver'' diyen iç sesleri çoğaldıkça susmalar da çoğalıyor.''Üzüm üzüme baka baka kararır''sözü yerine getirilip sen de susuyorsun.''Nerde bizde o yürek '' demeyi bile kabul etmeyerek,oturduğu yerden ahkam kesenlere katılıyorsun;ister inan ister inanma!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 585
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1273
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster