Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
3129
 

Nereden nereye? "Akil Adam"lıktan, "U..."lığa terfi!...

Nereden nereye? "Akil Adam"lıktan, "U..."lığa terfi!...
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan meclis kürsüsünden esti gürledi ve önüne gelene hakaretler yağdırarak, topluma çok güzel örnek oldu!

Başbakan Erdoğan, Ahmet Kaya’nın linç edildiği 1999 Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşananlara şöyle gönderme yaptı:

“Ahmet Kaya’ya kimler saldırdı? Gezi Parkı’nda bize saldıranlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ‘ben o sırada tuvaletteydim, ben o sırada dışarıdaydım’, ulan hepiniz oradaydınız. Kamera kayıtlarında hepinizi görüyoruz.” 

Peki, Başbakan Erdoğan kimleri kastediyordu?

Kimler vardı 1999’daki MGD gecesinde?

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya 2009 yılında Soner Yalçın’ın yapımcılığında Barış Pehlivan’ın hazırladığı ‘Oradaydım Belgeseli’ne konuk olmuştu. Bu belgesel; CNN TÜRK’te yayınlanmıştı. Gülten Kaya daha sonra da Balçiçek İlter’in Habertürk TV’deki programına da katılmıştı. Balçiçek İlter programda o gecenin videosunu yayımlamış ve isimleri şöyle saymıştı: "Kimler var kimler ben görüntülerden şöyle görüyorum, İbrahim Tatlıses, Mahsun Kırmızıgül, Ajda Pekkan, Kadir İnanır, Edip Akbayram, Mustafa Topaloğlu, Özcan Deniz var ve bu isimlerin hepsi de 10. Yıl Marşı’nı ayakta söyleyen isimler."

Gülten Kaya ise Balçiçek İlter’e şu sözlerle katkıda bulunmuştu: “Evet ve işte bunlar linç gösterisine katılanlar. Hiçbirisinde bir sağduyu yok, çünkü ülke gerçeklerinden uzaklar. “Bu ülkede Kürtler var mı, Kürtçe var mı, bu bir dil midir”, bunlara hiç kafa yormamışlar ki… Bu insanların eğer gelişmiş bir algıları olsa, bir tanesi kalkacak - ve habire delikanlılık kitapları yazıyorlar - kalkıp diyecek ki; bir dakika, evet bu ülkede kardeş bir halk var, onların bir dili var, onların bir kültürü var… Ne dedi bu insan; “Kürtçe bir şarkı söyleyeceğim ve buna klip çekeceğim” dedi. Ama ben en çok Kürk kökenli şarkıcıların tepkisine şaşırdım. O toprağa ait insanlar sonuçta...”
Sonuç olarak…

Başbakan Erdoğan, “o gün Ahmet Kaya’ya saldıranlar Gezi’de bize saldıranlardı” dese de, gerçek öyle değil.

Diyarbakır’da buluştuğu İbrahim Tatlıses mi Gezi’de AKP’ye saldırdı?

Mahsun Kırmızıgül mü?

Ajda Pekkan mı?

Yoksa “akil adam” Kadir İnanır mı?

O gece Ahmet Kaya’ya tepki gösterenlere baktığımızda Gezi eylemlerine destek verdiklerini söyleyemeyiz. Kaya’ya tepkiler gösterenler sahneye çıkıp Onuncu Yıl Marşı, İstiklal Marşı ve 'Memleketim' şarkısını söylediklerini bu gün gibi hatırlıyorum. Sonra bu videolar?...

Bu gruptan kimseyi Gezi eylemlerinde görmedik. O anın fotoğrafına baktığınızda bunu net şekilde görebilirsiniz. Hatta o grup içinde olan rahmetli Osman Yağmurdereli AKP ’den milletvekili oldu. Mahsun Kırmızıgül Gezi karşıtı açıklamalar yaptı. Bence Ahmet Kaya yaşasaydı Gezi’de olurdu. O gece orada olup Kaya’ya tepki göstermeyenler de vardı. Edip Akbayram, Selda Bağcan gibi…

Yani?...

Yanisi şu: Ahmet Kaya olayından Başbakan’a ekmek yok! Olayın sömürülecek yanı hiç yok! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3071
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster