Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '08

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
5421
 

Nereye baksam sen varsın

Nereye baksam sen varsın
 

......

Güneşin sıcağında, ayın her halinde, yeşilin her tonunda , denizin tuzunda sen.. Çocuklarımın evlat evlat kokusunda sen.. Beton kaldırımı yarıp çıkan cılız bitkide de.

Hisleri parça parça edip yüreğimize salan sen. En güçlüsüne annelik, en çılgınına da aşk demedin mi? Buğdayı verip ekmek yap, pamuğu verip giyin, demiri verip savun, aklı verip kullan demedin mi?..

Kuşa kanat verdin. Uç dedin... Uçtu.. Evini kendin yap dedin.. Kuş beyniyle kendince öğrendi. Yaptı evini... Kaplumbağaya ev verdin.. Kanadı yoktu uçamadı.. Sırtındaki onca yüküyle ancak yürüyebildi.. Olanca yavaş.... Neden tüm kuşların uyumasını bekler de, karanlıkta yol bulur yarasalar ? Sen bilirsin.. Dünyanın her bir yerine suyu verip, ’’İşte bu hayattır.’’demedin mi?

Yeter dedin geceye.. Sana bu kadar ömür yeter.. Canlı güneş ister.. Boyayıp gökyüzünü beyaza, adına da sabah demedin mi?

‘’Gör bak.’’ Dedin .. öylece görebildim.. rengarenk gülleri..

‘’Kokla bak.’’ Dedin.. Öylece anladım her renginin ayrı bir kokusu olduğunu..

‘’Dokun bak.’’ Dedin.. Öylece anladım.. Dikenli olduğunu..

‘’Hisset bak.’’ Dedin .. Öylece anladım. O dikenlerin can acıttığını..

Ayrılık vakti dedin.. Babamı aldın yanına.. Böylece öğrendim ölüm ayrılığının acısını.. Göz yaşları nasıl sel olurmuş ta giden yine de gelmezmiş böylece öğrendim.. Senin verdiğin ölçüde sabretmeyi de öğrendim. ’’Allah bunu unutturacak başka acı vermesin.’’ Deyip, avunmayı da öğrendim.

Benim göremediğim yerleri görebildiğini biliyorum.. Bırak dünyanın diğer ucunu, dönüp bakmazsam ardımı bile göremiyorum ben... Benim bilmediğim ve hatta hiçbir zaman da öğrenemeyeceğim her şeyi senin bildiğini de biliyorum.... Benim kulaklarım belli db’in altındaki sesleri duyamazken senin dudaklar kımıldamadan, yürekten söylenenleri dahi duyduğunu biliyorum.

Senden geldiğimi ve yine sana döneceğimi de biliyorum. Ne şekilde bu yolculuğa başlayacağıma karar veren sen, ne şekilde bitireceğimi de tek bilensin. Bunu da çok iyi biliyorum.

Yerdeki, gökteki ve bunların arasındaki her şeyi. Kısacası evrenin her zerresini kusursuz yaratan ve bu her zerrenin içindeki oluşumun muazzam bir nizam ve intizam içinde yürümesini, çark etmesini sağlayan yaradanımıza şükürler olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence yazınız çok güzeldi ben şahsen beyendim.Yüreğinize sağlık.

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 27.09.2009 20:49
Cevap :
teşekkür ederim..sadece hissettiklerimi aktarmaya çalıştım..sevgilerimle  03.10.2009 14:15
 

İnancınız sadece sizi bağlar ama sadece şunun cevabını YÜREĞİNİZE vermenizi istiyorum sizden "doğduk ve bir gün öleceğiz buna inanıyor musunuz veya bunu yok sayabilirmisiniz" eğer cevabınız evetse şöyle diyeyim "DÖNÜŞ ANCAK ALLAH' A DIR " ve madem dönüş ancak Yaradanadır yok diyebilirmiyiz?

MAVERDA 
 13.09.2009 23:25
Cevap :
işte o da mührünü açmayanlardan.o nedenle siz yada ben ne desek boş.ama yine de belki Allah'ın yardımı ve izniyle bir gün kırar mührünü öyle değilmi sevgili maverda...  16.09.2009 13:25
 

kim ne derse desin yazınız yüreği olan insanlara sıcak gelir. varlığını bilmemiz için görmemiz gerekmiyor yürek yeter bence . ayrıca bilirsinizdir Kuran HZ Muhammed zamanında indirildi ve Hz. Ebubekir zamanında kitap haline getirildi. Beyazı siyah olarak görmek isteyen için siz üzülmeyin.. sevgiler tebrikler

MAVERDA 
 13.09.2009 23:18
Cevap :
işte ben de biliyorum bu söylediklerinizi de engelli olmadıkları halde göremeyen gözlere yada ısrarla mühürünü açmayan yüreklere anlatamıyorum bildiklerimi ve düşündüklerimi..sevgilerimle..  16.09.2009 13:23
 

Yazınız güzel.İnananlar için çok güzel bir yazı.Dikkatimi çekti Tayfun Kilimci ile yorumlarınız.Bende sizin gibi inanmak isterdim ama büyük çelişkilerim var.Mesela herşeyin bir yaradını varsa yaradanında bir yaradanı olmak zorunda.Ayrıca Tayfun Kilimci ninde söylediği gibi Kuran-ı Kerim Hz.osman zamanında Hz.Muhammed öldükten sonra yazılmıştır.Peygamberlerin yaşadığı dönemlerde , merkeziyetçi yönetimler yoktu.İnsanlar toplu şekilde yaşamaya başladıklarında onları birarada tutacak dine ihtiyaçları vardı artık merkeziyetçi cumhuriyetler mevcut ve dine ihtiyaç kalmıyor.Ama dediğim gibi bende inanmak isterdim ama beynim bunu bi türlü kabul etmiyor.

çelebi 
 26.12.2008 2:02
Cevap :
Valla ben size ne desem bilmem ki..en azından kilimci gibi alay etmemiş saygı göstermişsiniz..Siz de benim gibi inanmak isterdiniz ne güzel..inansanız ne zararınız olur ki..eğer her şey yalansa öldükten sonra hiçbir zararınız olmaz..ama ya her şey doğruysa(ki şüphesiz doğru)..ya Allahın varlığına birliğine ve Hz.Muhammedin onun kulu ve elçisi olduğuna inananlara büyük ödül varsa..herşekilde inanmak kazancınıza olur..ayrıca inanın bana inançlı olmak insana çok iyi geliyor..stresi topraklıyorsunuz..saygılarımla..  26.12.2008 18:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1327
Kayıt tarihi
: 08.11.07
 
 

Sıdıka ben. Her zorluğuna rağmen hayatı, ağlamayı bilmeme rağmen gülmeyi, unutmamama rağmen kin t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster