Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '10

   
  Kategori
  Eğitim
  Okunma Sayısı
  304
   

  Nereye gidiyor?

  Nereye gidiyor?
   

  ösym


  YGS yaklaşıyor ve yaklaşık 1, 5 milyon aday şu günlerde başvuru yapmakla meşgul.

  Sınava başvuru için alınması zorunlu olan kitapçık ve bir adet formun ücreti ise her yıl ki gibi kafa karıştırıyor.Zira ÖSYM nin yaptığı açıklamalarda başvuru formları için kesin bir fiyat belirtilmiyor bu belirsizlikte okullar arasında fiyat farkına neden oluyor.

  Kimi okullar bu formu 2 liraya almak mümkünken çoğu okulda 5 liraya öğrencilere veriliyor. Peki bu durumda şöyle bir ikilem arasında kalmamız gayet doğal sanırım fazladan verilen 3 TL kimin cebine kalıyor ya da verilmeyen 3 TL kimin cebinden çıkıyor.

  Gönül isterdi ki "normalde formlar 5 lira ama devlet bazı okullara yardım amaçlı ya da bazı okullar öğrencilerine yardım amaçlı 3 TL yi almıyor". Ama durum maalesef hiçte öyle değil..

  Hatta bazı okullar durumu o kadar büyütmüş ki formu 2 liraya öğrencilere verip , öğrencinin başvuru için tekrar okula geldiğinde başvuru ücreti olarak 3 TL tahsis ediyor.Şimdi diceksiniz ki 3 TL için mi bunca yazı "evet" sadece 3 TL için.

  Küçük bir hesaplama yaparsak ; YGS ye yaklaşık 1, 5 milyon öğrencinin gireceği göz önünde bulundurulursa 1, 5*3 işleminin sonucunda 4, 5 milyon TL lik bir açığı görmüş oluyoruz..

  Bir öğrenci olarak ise ÖSYM den beklentimiz paraların ne karşılığında alındığını , formların kesin fiyatını açıklamalarını isterim

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 304
  Kayıt tarihi
  : 03.02.10
   
   

  18 Yaşında bir lise öğrencisiyim. Kitap okumak, şiir veya düz yazılar yazmak beni mutlu ediyor. Fut..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster