Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '08

 
Kategori
Yolculuk
Okunma Sayısı
609
 

Nereye gidiyorlar acaba?

Nereye gidiyorlar acaba?
 

Türk toplumunun içinden o kadar derin(!) zekalı insalar çıkar ki sormayın!..

1980 li yıllarda çevrilen ve halen Televizyonlarda gösterilen "Banker Bilo" isimli filmini, hala zevkle izlemeyen var mı acaba?

Ne yapıyordu Şener ŞEN, köylerden topladığı cahil, köylerinden dışarı çıkmamış garipleri, sizi Almanya'ya götüreceğim diyerek bir kamyona bindiriyor. ülke içinde gezdirip, gezdirip, İstanbul'un ıssız bir yerine sabaha karşı bırakıp, ahaa şu tepenin arkası Münih, sabah ortalık ışıyınca gidersiniz, diyerek, insancıkları orada bırakıp gidiyordu. Sonu malum.

Aynı olayın gerçeği yaşanıyor İstanbul'da. Tek farklılık var. O da kandırılan, dolandırılan insanların Türk olmaması. Adamlar Somali'li. Banker Bilo Filmini izlememişler ki, nerden bilecekler, böyle bir olayın başlarına geleceğini(!)

Televizyonların verdiği habere göre olay nasıl gelişiyor? Şöyle bir göz atalım.

25 gün kadar önce Karayolu ile ülkemize gelen Somali'li vatandaşlar. İstanbul ilinde yaptıkları derinlemesine bir araştırmada; kendilerini, 1000$ karşılığında, Yunan adalarına çıkartacak, Avrupa kapılarını açacak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına ulaşırlar. Pazarlıklar yapılır, paralar ödenir, hazırlıklar yapılır.

Önceki gün gece yarısından sonra, Somali'li vatandaşlar Yenikapı rıhtımından bir tekneye bindirip, saatlerce İstanbul açıklarında dolaştırıp, sabaha karşı, Yunan adalarına geldik, sizi biraz sonra Avrupa Birliğinin elamanları gelerek alacak denilerek, Çekmece gölü kenarına bırakıp gidilir.

Adamlar bekleşirlerken, Avrupa Brilgi görevlilerinden kimse gelmez, beklemeye devam ederler. Bu adamları gören, başka bir Türk insanı, Jandarmaya Çekmece gölü kenarında bir takım insanların sabahtan beri beklediğini ihbar eder. Çekmece gölü kıyısına gelen Jandarma, Somalili vatandaşlar ile karşılaşır ve Somali'leri toplayıp götürür.

Jandarmayı gören Somali'li vatandaşlar, aha Avrupa Birlgi görevlileri bizi almaya geldi diye düşünürler ve sevinç çığlıkları atarlarken, içlerinden lisan bilen birisi ile bizim Jandarma temas kurup, durumu anlar. Ve gerçek kıyamet o zaman kopar.

Nedir olan; Banker Bilo filimi gerçek olmuştur. Somali'ler Jandarma nezaretini boylayıp, kısa sürede ülkelerine geri gönderileceklerdir. Olan yeşil, yeşil Dolarlarına olmuştur.

Gerçi bundan kötüsü de olabilirdi. Tekneyi bir dalgıç'a kullandırıp, denizin ortasında tekneyi batırarak, Somali'li vatandaşların ölümüne de neden olabilirlerdi. Yine insaflı(!) davranmışlar.

Bu yapılan iş; bir de örgüt adına yapıldıysa, o zaman çok daha vahim. Hem insan haklarından dem vur, hemde örgüte para kazandıracağım diye insanları dolandır!..

Böylece dolandırıcılığın boyutunun nerelere varabileceği gözler önüne serilmiş oldu.

Somali'ler gitsin memleketlerine, biz çıkalım kerevetine!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3038
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster