Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
638
 

Nereye gidiyorsun? Dur bekle!!!

Nereye gidiyorsun? Dur bekle!!!
 

Gitmek öyle kolay mı? Hani geride bıraktıkların…

Hani seni sen yapanlar?

Gitmek öyle kolay değildir her zaman. Biliyorum neler düşündüğünü, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını. Aslında üstesinden gelemeyeceğin bir hayat değil seninki. Özüne bakarsan kendin daha da zorlaştırıyorsun. Kafanın içindekiler ile daha da çekilmez hala getiriyorsun; şu kahır olası dünyayı.

Oysa hayat gerçekten kolay ve senin diğerlerinden hiçbir farkın yok.

Aslında biraz özgür bırakabilsen kendini, hani özgür olan ruhun gibi... Çıkarsan boynundaki o; sıkıntı halkasını. Biraz özgür bıraksan içindeki seni belki hayattan daha da fazla zevk alırsın.

Gitmek kolay mı yahu…

Hadi gittin diyelim, peşinden gelmez mi kafanın içindekiler, seni rahat bırakır mı yaşadıkların… İnsanlardan kopabilir misin? Sen istemesen de onlar gelip seni bulmayacak mı?

O zaman, Gitme kal!

Kendi kendine yarattığın bu anlamsız karmaşanı çöz önce. Unutma başına gelenleri sen istedin. “Bunları ben istemiş olamam” deme. Ne yaşıyorsan şu an, hepsi senin düşündüklerin.

Sen, aslında hayatı kendine çevirebilirsin.

Sen istersen, her şeyi yapabilirsin.

Korkma ve sadece iste.

Az kaldı canım, yakında batmayan güneşin doğmak üzere, ben görebiliyorum ya sen?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pek belli olmuyor. Dün "Kızgın Güneş" filmini izledim. Kadın yeni aldığı ev için, kendini düşünerek; "bu evde bir düğün istiyorum ve aile olmak istiyorum" dedi. Bir düğün oldu evet; kadının sahip çıktığı bir işçi çocuk evlendi ve aile oldu; arkadaşı bebeğiyle gelip onun evine yerleşti. Yani, "bütün bunları ben istedim" derken, bir parmak sokan da olmuş olabilir. :)))

derinmavi.. 
 28.07.2007 11:49
Cevap :
Ben o filmi izledim. öyle de çok beğendim ki filmi bir kaç kez izledim. Ev ne kadar da güzeldi demi. Hadi bi gün de birlikte izleyelim o filmi, olur mu?  30.07.2007 8:09
 

benim batmayan güneşim kendiliğinden doğdu....ben yaşıyorum ve de hissediyorum ... Teşekkür ediyorum bunu fark ettirdiğiniz için...

H@NDe 
 18.07.2007 17:27
Cevap :
Ne mutlu!! :))))) Sevgilerimle...  18.07.2007 17:52
 

Yanında taşırsın ;) Kaçabilmek için ise sadece karanlık var... Ama benim aydınlığa... Kabul ettim de geldim o zaman :))) Sevgiyle...

Barış 
 18.07.2007 15:34
Cevap :
:))) Canım benim... Sevgilerimle...  18.07.2007 16:20
 

Belki bu satırları özel birine yazdın...Belki içindeki Pelin'e yazdın. Belki de öylesine işte.. Bence herkes kendisine uyarlasın. Soru cevap oynasın. Ama ben yine de senin sorduğun soruya cavap veriyorum, Evet Pelin'ciğim sen yeterki iste, sen istersen eğer herşeyi başarırsın. Sevgilerimle canım, kocaman öpüyorum yanaklarından. (Parmak Yalatan'a gelemediğim için özür dilerim canım. Sevim Ablan böyle unutkan işte...)

Abla 
 17.07.2007 23:13
Cevap :
Olsun bir daha ki sefere inşallah. Ve evet bu yazıyı birine yazdım ben. Beğenmene çok sevindim Sevim Ablammmm. Kucak dolusu sevgilerimle...  19.07.2007 8:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3167
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster