Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '06

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
917
 

Nereye Gidiyoruz?

Nereye Gidiyoruz?
 

Ben anneyim.

Her anne gibi çocuğunu 9 ay karnında taşıyan ama asıl sorumluluğun çocuğu taşımakta değil büyütmekte olduğuna inanan annelerdenim.

Çocuğumu dünyayaya getirdikten sonra, bebeklikten itibaren tüm gelişmelerini an be an takip eden, hem kendi için, hem çocuğu için yaşayan bir anneyim.

Dünyanın en masum varlıkları onlar.

Bizim geleceğimiz onlar.

Hangi vicdan, hangi psikoloji, hangi ahlak onlara kıyabilir?

Hangi anne 17 aylık bebeğine defalarca tecavüz edilmesine göz yumabilir ve böyle bir anne hangi sebeple serbest bırakılabilir?

Bu köşeden tüm annelere ve vicdan sahibi herkese seslenmeyi topluma karşı bir sorumluluk kabul ediyorum. Lütfen sessiz kalmayalım, lütfen bu konuyu da birkaç gün içinde unutmayalım.

Oğlumun bebekliğinden beri üye olduğum ve benim gibi binlerce annenin de üyesi olduğu anneyiz.biz adlı sitede biz üye anneler çoktan çığlık atmaya başladık bile.

Sesimiz bitmeyen bir çığlığa dönüşsün; birileri ''gerçek'' anneleri, vicdan sahibi bireyleri duyacaktır elbet.

Özlem Akaydın

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle sizi tebrik ederim Özlem hanım bu konuda duyarlı olduğunuz ve sizin gibi duyarlı olanlar olduğu için. Çok önemli bir noktaya değinmişsiniz, ben anne değilim ama vicdan sahibi bir insanım hiçbir mantık bu olayı cezasız bırakmamalı hatta çok ağır konuşuyorum bu tecavüz olayını yapanlar (onlara insan diyemiyorum) asılmalı... İnsanlara ibret olsun diye ama nerdee... Neyse sizin çığlığınızın büyümesi dileğiyle sevgiler...

Sezgi BABÜR 
 05.11.2006 17:43
 

Ben henüz anne karnındayken bebeğine böbrek yetmezliği teşhisi konmuş bir anneyim. bebeğimi yaşatabilmek için onu pamuklar üzerinde tuttum ve yedi yıl boyunca kendi hayatımdan vazgeçip sadece onun için yaşadım. beş ameliyat ve bir böbrek kaybıyla tamamladık bu yedi yılı. evladım için yaşadıklarımı inanın tahmin bile edemezsiniz. bu gün çok şükür kızımda bende çok iyiyiz. ama bu ve bunun gibi olayları görünce birde kendi yaşadıklarımı düşünüyorum. annelik kavramının kirletilmesine, çocukların acı çekmesine tahammül edemiyorum. ve bu yüzden bir an önce çığlık atmak üzere aranıza katılıyorum. sevgiyle kalın.

Motif 
 03.11.2006 15:44
 

okudum senı ben de uye oldum ama kisa olamam ben uzun oldum ben bekelemedeyim ben sabirliyim ben yonca

4 yapraklı yonca 
 02.11.2006 22:10
 

Çünkü sizlere katılmak için gerçek anne olmak gerekmez. Gerçek insan olmak yeterlidir. Ben anne değilim ama bir çocuklarına düşkün babayım. Aranızda ben de varım...

Kırkında LEVENT 
 02.11.2006 21:20
Cevap :
Çok teşekkür ederim ilginize. Elbette bu tam anlamıyla bir insanlık sorunu ancak biz bir grup anne olarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Daha da neler yapılabilir araştırıyoruz. Aramıza hoş geldiniz, iyi ki varsınız. Saygıyla Özlem Akaydın  03.11.2006 12:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 1552
Toplam mesaj
: 264
Ort. okunma sayısı
: 1608
Kayıt tarihi
: 12.10.06
 
 

İstanbul doğumluyum ama 20 yıldır Antalya'da yaşıyorum. 3 yaşında bir oğlum var ve eğitimciyim. Kend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster