Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
207
 

Nereye gidiyoruz?

Nereye gidiyoruz?
 

CUMHURİYETİN 10. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ATATÜRK'ÜN NUTKU' nu okuyanlar hatırlayacaklardır: (Metnin tamamı için : http://www.mkutup.gov.tr/ataturk/ata10.html)

"....Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en MEDENİ memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız.
Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin ÜSTÜNE çıkaracağız. Bunun için, bizce zaman ölçüsü GEÇMİŞ ASIRLARIN GEVŞETİCİ ZİHNİYETİNE GÖRE DEĞİL, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmelidir...."

Artık çağımız bilgi çağı. Bilgi elde edemeyen ve üretemeyen toplumlar yok olmaya mahkumdurlar. Üniversitelerde yani bilgi fabrikalarında türban polemiği yaratarak siyasi çıkarlar uğruna üniversitelerin zamanlarını harcamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Türban meselenin sadece üniversitelerle sınırlı kalacağını düşünmek çok fazla iyimserlik olur. Zamanla liseler, ortaokullar (hatta ilkokullar), tüm kamu kuruluşları nasibini alacaktır. Bence asıl yapılmak istenen şeylerden biri Türk kadınını kimliksiz, üretmeyen, toplumdan uzaklaşan bir ev kölesi haline getirme çabasıdır.

Ben CUMHURİYETÇİ, ATATÜRK İLKE VE İNKLAPLARINA SAHİP ÇIKAN, LAİK olan ülkemi; medeni, bilgi üreten, dünya üzerindeki tüm insanların imrenerek baktığı, manevi duyguların siyasete alet edilmediği bir ülke olarak görmek istiyorum. Ülkemde şeriat veya benzeri rejimler görmek isteyenlerin boşuna çaba göstermelerine gerek yok. İki adım ötede tam onların istediği gibi bir ülke olan İRAN var. Gitsinler orada yaşasınlar, bize ayak bağı olmasınlar... Yakalamamız gereken bir bilgi çağı var...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 24.07.07
 
 

1981 Pazarcık doğumluyum. Hacettepe bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum. Halen bir kamu kurumund..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster