Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
66
 

Nesini yazayım?

Nesini yazayım?
 

Bu ülkede ''İmralı canisini'' asıp asmama tartışması sürerken, kendini aydın olarak lanse edenlerin ''Bu idamların insan haklarına aykırı olacağını'' söylüyorsa ve kimse şehit yakınlarının ne durumda olduğunu tartışmıyorsa hatta ağızlarından 1 cümle bile çıkmıyorsa ben bunun nesini yazayım?

Son 10 yılda verdiğimiz şehit 1300'ü aştıysa ben bunun nesini yazayım?

 

Hainler için bayrak yarıya indirtiliyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

PKK'lı mebuslar devletimin polisine tokat atıyorsa ve herkes içine sindirebiliyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede terörist uzantıları tek tek açlık grevlerine gidiyorsa ve devletin yöneticileri bu adamları birer tehlike olarak görüp bir dediklerini iki etmiyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede terörist ele başının heykelini dikme tartışmaları başlıyorsa, halk gereken tepkiyi koyamıyorsa ve kendini gazeteci sanan liboş şebek ''Uygundur'' diyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede devlet, terör örgütünü muhatap alıyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede Başbakan çıkıp önce ''Devlet örgütle görüşmedi'' diyorsa ve akabinde görüşme olduğu ortaya çıkınca da ''Örgüt ile görüşen arkadaşı ben yolladım sıkıntısı olan bana gelsin'' diyorsa hatta bunun üzerine basın bu olayı alkışlıyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede terörist uzantıları Habur'da davullarla karşılanıyorsa ve teröristlerle dağda kahramanca çarpışan askerler, paşalar tek tek ''yalan iddianameler'' gerekçe gösterilip içeri tıkılıyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede Cumhuriyet bayramını yasal yollarla kutlamak isteyen vatandaşa yapılan terörist mitinglerinde yapılmadıysa ve 29 Ekim'i kutlamak isteyen vatandaş ''Terörist'' olarak lanse ediliyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' sözünü ırkçılık olarak tanımlayan terörist uzantılarının sözü halktan daha öncelikli geliyorsa ve o, anlamını bir türlü anlayamadığınız hatta anlayamayacağınız söz kitaplardan, binalardaki büstlerden kaldırılıyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede Başbakan, gazetecilere ''Ağlayın''diyince ağlıyorlarsa, ''Gülün'' diyince gülüyorlarsa hatta basın tarafsızlığını kaybetmişse, gazeteciler patronların kölesi olmuşsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede muhalefet tam anlamıyla yoksa, mecliste tam anlamıyla 2 ya da 3 mebus varsa, parti başkanları üzerine düşeni yapmıyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede dış politika blöften ibaretse, iktidar kendi vatandaşından başka kimseye diş geçiremiyorsa ve ona rağmen ''Dış politikamız iyi'' palavraları atılıyorsa ve benim güzel halkım bu ayakları yutuyorsa ben bunun nesini yazayım?

 

Bu ülkede Mustafa Kemal'e saldırmak, çeşitli iftiralar atmak moda olduysa, ahde vefa denilen şey artık kalmadıysa ben bunun nesini yazayım?

 

Siz söyleyin dostlarım şu gidişatın nesini yazalım?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 345
Kayıt tarihi
: 01.09.12
 
 

Öğrenci, sanatsever, sporsever, Mustafa Kemal Atatürk... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster