Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
250
 

Niçin Yazıyorum?

 

"Hiçbir kişisel çıkar bulunmadığı zaman iyi düşünülür, iyi yazılır."

(Andre Gide)

*

Ortaokul yıllarımdan beri yazıyorum. Tabi benimkisi bir hobi. Doktor olmasaydım kesin gazeteci olurdum. Lafı uzatmadan niçin yazdığımı söyleyeyim: Merak ettiğim konuları önce araştırıyorum, öğreniyorum, daha sonra bunlara kendi bilgi ve deneyimlerimi ekleyip paylaşıyorum. Paylaşmaktaki amacım birilerinin de faydalanması. Böylece öğrendiklerim, bildiklerim ve deneyimlerim boşa gitmeyecek, bir işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor.

Yazdıklarım mesleğim gereği daha çok tıp ve sağlıkla ilgili şeyler. Tıp öğrenciliğim ve doktorluğum sırasında öğrendiğim ve karşılaştığım hasta ve hastalıkları, tedavileri vb. yazdım ve hala yazıyorum. Yazdığım şeylerin okura doğrudan faydalı olmasına dikkat ediyorum. Bazı paylaşımlarım alıntı olsa da onları da gözden geçiriyorum, varsa dilbilgisi ve yazım hatalarını düzeltiyorum, gereksiz şeyleri çıkarıyorum ve faydalı bulduğum eklemeler yapıyorum.

Yazdığım yazı ve makaleleri biriktirmedim, bir kısmı başkalarınca alınıp kaynak gösterilerek kendi sitelerinde yayınlanmıştır. Yine çeşitli yerel ve ulusal dergi ve gazete arşivlerinde şiir ve yazılarım bulunmaktadır. Yakın geçmişe kadar basıma hazır bir ilkyardım ve bir de şiir kitabım bulunmakta idi. Bastırmayı düşünmediğim için onları da elden çıkardım.

Okuyup, araştırıp yazmayı hala sürdürüyorum, sağlığım el verdiği sürece de yazmaya devam edeceğim. İnsanların bilgi dağarcığına benim de ufacık bir katkım olursa kendimi bahtiyar sayacağım. Şunu da açıkça belirteyim ki bunun karşılığında şimdiye kadar maddi hiçbir beklentim olmadı. Onun için yukarıda da belirttiğim gibi yazdıklarımı kitaplaştırmayı hiç düşünmedim ve düşünmüyorum.

Ayrıca yeri gelmişken yetişmemde, doktor olmamda katkısı olan değerli öğretmenlerime buradan şükran ve saygılarımı iletmek istiyorum.

Son olarak yazılarımı okuyan ve yorum yazma zahmetinde bulunan Milliyet Blog arkadaşlarıma ve okurlarına çok teşekkür ediyorum. Bunlar beni yazı yazma konusunda ziyadesiyle motive etmektedir.

Bu vesileyle bütün Bloger arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

İyi okumalar! 

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hoş geldiniz Atanur bey, herkesin nedeni var. Önemli olan haklara ve kişilere saygıda kusur etmemek, saygılar

Cemile Torun 
 26.06.2019 19:30
Cevap :
Çok teşekkür ederim Cemile Hanım. Çok haklısınız. Tavsiyenize uymamız lazım. Selam ve saygılarımla.   26.06.2019 20:19
 

Atanur arkadaşım, ben aklıma estikçe ve de ilginç bir konuysa, yazıyorum.Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 25.06.2019 10:45
Cevap :
Çok teşekkür ederim Şahin Bey, Allah razı olsun ve kolay gelsin. Selamlar.   25.06.2019 11:40
 

Hobiden de paylaşmaktan da hoşlanmam. Bir şey almadan bir şey vermem, ben insanlar yararlansın diye değil kendim için (yazılarım okunuyor tatmini) yazıyorum. Ben doktor olsam fikirlerimi paylaşmam, para versin tedavi edeyim. Bir arkadaşım niye hatuna yemek ısmarladın dedi, karşımda oturdu onun için dedim. Biraz gıcık biriyim bu yüzden kimse sevmiyor.

Kerim Korkut 
 24.06.2019 8:30
Cevap :
Bir yerden ya da yerlerden para geliyor zaten Kerim Bey. Şu an emekliyim. Sıkıntı yok. Bugün varız, yarın yokuz. Yazılarımı okuduktan sonra bir kişi bile hayır dua etse o yeter bana. Ancak sizin gibi düşünen doktor sayısı da az değil hani. Ayrıca sizin felsefeniz daha pragmatik. Dünyevi. Selam ve saygılarımla.  24.06.2019 13:50
 

Bu soruya doğru cevap verenlerin geldiği nokta bu oluyor..Tebrik ederim..

jale kasap 
 23.06.2019 21:54
Cevap :
Jale Hanım, çok teşekkür ederim. İyi ki sizin gibi hayata pozitif bakan insanlar ve blogerler var. Elinize ve yüreğinize sağlık. Selam ve saygılarımla.  24.06.2019 5:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 493
Toplam yorum
: 3123
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 280
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster