Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1350
 

Nifak tohumu

Nifak tohumu
 

...nifak tohumu..Nisan mayıs ayları, gevşer gönül yayları..
Ruhum taşar, tabiat coşar.
Bendeniz cennet kuşu, Mısırçarşısındaki çiçekçilere koşar.

Bu sene de balkondaki saksılara ekmek için tohum almaya gittim.
Her zamanki dükkandan, her zamanki tohumlarımı aldım. Tam giderken bir çuvalın üstündeki etiket gözüme çarptı:"nifak tohumu-yeni ürün".

Satıcıya sordum:"Ne bu, iyi bir şey mi?" "Çok iyi, al abi." "kaça kilosu?" "üçbuçuk" deyince, "ver bakalım ondan da bir kilo"deyip evin yolunu tuttum.

Mutat tohumları ektikten sonra büyük bir saksıya da nifak tohumlarını ektim. Ama kesekağıdında daha bir sürü kaldı. Ben de artanları sevdiğim komşulara dağıttım. Hepsi çok sevindiler ve boş saksılara ektiler.

Nifak, sarmaşık cinsi bir bitki ve çok arsız olduğundan hemen serpildi. Çamaşır iplerine dolanıp, duvarlara tırmanmaya başladı. Bir coştu, bir coştu ki diğer bitkiler kıskanıp küstüler.

Yan komşunun ektiği, balkondan dışarı taşmış. Onun üstündeki tohum vermediğim komşu, dışarı taşan uçlardan birini ip bağlayıp kendi balkonuna çekmiş. Bizim yan komşu biraz kıskançtır. Keseri kaptığı gibi yukarı çıkıp adamı kafasından yaralamış.

Ertesi gün baktım aram zaten biraz açık olan alt komşu da benim nifağın filizleri kendi balkonuna çekmiş. Fark edince aşağı inip kapısını çaldım."Senin bu yaptığına saygısızlık denir!" dedim. O da bana "Saygısız senin gibi eşeklere denir!" deyince, biz tekme yumruk birbirimize girdik. Benim protez dişim kırıldı, onun da gözü morardı.

Artık apartmanda huzur muzur kalmadı. Her gün yeni bir vukuat. Her gün polis karakol... Hatta bir kavga o kadar büyüdü ki, taraflardan biri ruhsatlı silahını çekti. Allahtan karısı şarjörü boşaltmış. Yani kadın boşaltmasa, adam boşaltacak. Allah muhafaza, cinayet minayet çıkacak!

Herkes birbirine girdikten sonra, tohumları ben dağıttığım için bütün komşular toplanıp bendeniz cennet kuşuna temiz bir sopa çektiler. Ağzım burnum bir tarafa kaydı!

Dayağın acısıyla tohumu aldığım satıcıya koştum. Dükkan kapalıydı. Adam hastanede komadaymış. Tohum sattığı müşteriler, benden önce adamı halletmişler.

Aslında güzel çiçekleri vardı nifak sarmaşığının...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1168
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster