Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1653
 

Nihat Özdemir'in sorumsuz beyanları. Fener'e yazık oluyor

Nihat Özdemir'in sorumsuz beyanları. Fener'e yazık oluyor
 

Daha önce Fenerbahçe Klübünün büyüklüğünü borsa değeri üzerinden açıklamaya kalkıp bu yönde saçma sapan beyan ve açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, Şampiyonluk Kupasının Galatasaray'a verilmesini hazmedemeyen Fenerli taraftarların taşkınlıklar yaparak sahaya inmesini, stat ışıklarını söndürmesini, polisi suçlamasını, GS Yönetiminde kaos yaratacak beyanlarda bulunmasını da esefle ve şiddetle kınıyorum.

Kendi yönettiği klübün büyüklüğünü borsa değeri üzerinden gören zihniyet, yönetse yönetse bi klübü böyle yönetir işte. Bu klüp aziz Yıldırımların ve Nihat Özdemir gibilerin elinden alınmalı, onların maddi başarı hırslarının tetiklediği futbol terörüne engel olunmalı.

Fenerbahçe böyle başkan ve vekillerden kurtulmadıkça ve klüp olarak ağır cezalar almadıkça asla bu taşkınlığın önü alınamaz.

Bu taşkınlıkları herhangi bir klüp yapsa o da almalıdır. Fenerbahçeye ayrıcalık tanınması Anadolu ve İstanbul'da Fenerbahçeye gıçık olma ve kin nefret tohumlarını daha fazla arttırr.

Fenerbahçe klübü Eski yöneticisi Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe klübü en nefret edilen klüp haline geldiyse bunu yöneticiler iyice düşünmelidir. "Biz ve ötekiler, biz ve diğerleri", "Fenerbahçe Düşmanları" Aziz Yıldırım'dan en çok duyduğumuz laflar değil mi? ( Bu FENA sözler, ayrımcı takıntılar haricinde Aziz Yıldırım, yinede Klübünü çok seven ve Fenerbahçe için kendini mahvetmiş Fener için iyi bir başkandır)

Ben dahil yaşı 40 ın üzerinde olan tüm insanlar, tüm Galatasaraylılar efendi bir Fenerbahçe görmek istiyoruz, adı şikelere karışmayan, herkezi düşman ilan etmeyen, ötekileştirmeyen, klüp sevgisini faşistleştirmeyen, Fenerbahçe'yi bir Cumhuriyet gibi görerek bölücüleşmeyen bir Fenerbahçe görmek istiyoruz. Eski Fenerbahçe'yi isityoruz.

Fenerbahçe'nin şu hali yemin ederim benim gibi bir çok Galatasaray'lıyı üzüyor, eskilerin Can Bartulu, Cemil Turanlı, Selçuk Yulalı, çok daha eskiden Lefterli  Fenerbahçe geri gelsin istiyoruz. Sahaya omuz omuza ve sarılarak çıkan ve birbirlerine derbi öncesi içten başarı dileyen Başkan ve takım kaptanları görmek istiyoruz.

Hırçın, holigan, yenilgi ve kaybetmeyi sindiremeyen, gittikçe tethişe sarılan tehditler savuran bir klüp ve taraftar istemiyoruz.

Fenerbahçe olmadan lig olmaz düşüncem şu son olaylarla birlikte değişmeye başladı. Fenerbahçe değil hangi klüp olursa olsun Ligi, Federasyonu ve hatta devleti tehdit edemez. Ederse en ağır cezayı alsın, almalı ki bir daha holigan çeteleri, futbol teröristleri taşkınlık yapamasınlar.

Şayet şimdi birşey yapılmazsa yarın çok geç olabilir. Bir an evvel Futbol teröristleri bulunmalı. Nihat Özdemir gibi Fenerbahçeyi borsa değeri üzerinden değerlendiren bir adamın gidip yerine Klübe tarihe ve Türk Futbolun yaptığı katkılardan dolayı değer verecek Can Bartu gibi, Lefter ruhlu insanlar başkan yada vekil olmalıdır.

Nihat Özdemir, Galatasaray'ın başarısını alkışlama ve Klübü misafir etme konusunda sınıfta kaldı. Taraftarların sahada olay çıkartmasına yönelik önlem alınmasında sınıfta kaldı. Stadın ışıklarını kapatarak karanlıkta Galatasaray'a kupa verilmesi konusunda sınıfta kaldı. Kendi klübünü ne konuda değerlendirmesi gerektiği hususunda sınıfta kaldı.

E bu kadar konuda sınıfta kalıncaçekilip gitmeli artık. Bıraksın onu bunu suçlamayı.

Bu arada ben şahsen Fenerbahçeli Futbolcuları (Emre dışında) tebrik etmeden geçemeyeceğim. Klüp bunca sıkıntı ve sorunla boğuşurken onlar sahada ellerinden geleni yaptılar, özellikle kaleci Volkan takımın finale kadar gelmesini sağladı. Aleks'te gelip Galatasaraylı futbolcuları tebrik etti. Aynı şeyi Volkan'ında yapmasını beklerdim. Bu ona daha çok yakışırdı. Neticede insan olmak Fenerbahçeli olmanın üzerinde bir şeydir.

Üst kimliğimiz insanlık değilde, ırk, milliyet, dini inanç ve klüp olusa her saçmalık ve her ayrımcılık yapılır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yemeklibir şekilde karşıladılar maç bitti nihat özdemir alkışladı olan gerginliklerde polisler tarafından başladı

selcuk karaman 
 15.05.2012 15:40
Cevap :
Hep başkası suçlu değil mi? Polis tahrik etti, holiganlar suçsuz öylemi. Bravo size.  16.05.2012 1:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3652
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster