Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
726
 

Nihayet 100 Oldu

Her iki üç ayda bir adresime “Milliyet Blog yazarı olmak ister misiniz?” şeklinde mailler geliyordu. En sonunda pes ederek, “Tamam giriyorum.” dedim. Formu doldurdum. Kategori olarak eğitim ile sinema arasında kaldım. Zaten sabahtan akşama kadar eğitimin içindeyim yazarken bari başka şeylerle uğraşayım diyerek sinemayı seçtim. Kabul edilmeyeceğinden emindim, çünkü hakkımda kısmına kısa bilgi girmiştim. Başvuru kabul edildi. İlk yazıyı gönderdim. Ne de olsa milliyet. com’da yazımız çıkacaktı. Okunma oranlarının 10.000 olacağını falan sanıyordum. Baktım ve şok oldum. Birinci yazım bir günde 140 civarı okunmuştu. Sonra zamanla alıştım.

Yazdığım sinema yazıları en az 3 günlük bir çalışmanın ürünü. Ciddi bir emek harcıyorum. Önce filmle ilgili araştırmaları internetten yapıyorum. Sonra dergiler karıştırılıyor. Genel kültürlük kısmı varsa kütüphaneye gidip 3–4 çeşit ansiklopediden araştırma yapıyorum. En sonunda film izleniyor. Filmi en az 2–3 defa izleyip, önemli sahneler not alındıktan sonra yazılıyor. Fotoğraf seçerken bir o kadar itinalı davranıyorum. Resim güzel olmalı, yazıyı desteklemeli ama yazıyı aşmamalıdır. Sayfama gelen ziyaretçilerin “Bi resme bak bi de yazıya bak.” demelerini istemem. Bu yüzden cinsellikle ilgili resimleri kullanmam. Başkalarına da karışmam.

Geçen yıl sinema yazıları çok fazla okunuyordu. Bu yüzden ilgisiz kişiler de sinema yazdılar. Belden aşağı sinema yazıları çok güzel okundu fakat zararı da oldu. Bu yıl misafirler fazla sinema okumaz oldular. Çok önceden bazı arkadaşlarla bu durumu görmüştük.

Bazı yazılarım bir günde 1000, 2000, 2900 okunma oranına ulaştı. Aradan geçen aylarda bu yazıları ancak 50–100 kişi okudu. Kimi yazılarım çok düşük oranlarla başlasalar da zamanla gerçek değerlerini buldular. Google sayesinde.

İzmir’e gittim blogcularla görüştüm. Fazla sohbet etmesem de ortamdan çok memnun kaldım. Yazılar insanı birbirine bağlıyor, bunu gördüm. Müsait zamanlarda gitmeyi düşünüyorum.

Bazı arkadaşlarla internet üzerinden görüşüyoruz.

Aradan geçen zamanda 2 kişiyle sürtüştüm. Bana tutarsızsın gibi yazılar yazdı. Aradım taradım yazdığım yorumlarda bir tezatlık göremedim.

Futbol yazmayı bırakarak çok doğru bir karar verdim. Şimdi huzurum çok iyi. Tavsiye ederim.

Çok yorum yazan biriyim. Asla karşılık beklemiyorum.

Evli olduğumu özellikle belirttim ki bayan yazarlar ters anlamasınlar diye. Bazen yanlış anlamalar oluyor. Her insan bir değil.

Bana yorum yazan herkese çok teşekkür ediyorum. İki kişiye ise çok özel teşekkür ediyorum. Beenmaye ve Talip Bey olmasa çoğu yazım yorumsuzluktan kelaynak kuşu gibi kalacak.

Editörlerin işi ise çok zor. Ben de dâhil yaşlı başlı çocuklarla uğraşıyorlar. Çocuğun küçüğüyle uğraşması kolaydır ama büyüğüyle uğraşması çok zordur. Onların en çok takdir ettiğim yönleri çok demokrat olmaları.

*Kenan Gül'ün geride kalan çocukları için bağış yapmak isteyenler Esma Kahraman ile iletişime geçerek hesap numarasını alabilirler. Beytullah Arpacı ne duruyorsun?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir kişi hariç burası çok hem de çok güzel. Sevgili Harun kardeşim ne yazarsan yaz yazdıklarından büyük keyif alıyorum. İyi ki de varsın ve iyi ki de 100. bloğun olmuş. Kutlarım. Futbol yazılarına son vermişsin. Acaba ben de mi bisiklet yazılarımı sonlandırsam. Geçen yıl bisiklet alacağım demiştiniz bir hatırlatırım dedm. Şaka bir yana sizin daha nice nice 100 bloglarını okuruz.

Ahmet Üstündağ 
 09.08.2008 17:37
Cevap :
Ahmet Bey tatsız olaylar olabilir ama zamanla düzelir zira tartıştığınız kişinin içinde temiz bir kalp var. Bir de yaşın verdiği alınganlıklarda olabilir. İnanın ruh hastaları var burda. Onlarla umarım denk gelmezsiniz. Şu sıralar idareci oldum ve yazı yazmaya pek zaman bulamadım hatta bisiklete de. Fakat Fransa'yı her gün seyrettim. Ricco gibi bir aptala şahit oldum. Kariyeri boyunca daima takım arkadaşları için tempo ayarlayan 33 yaşındaki İspanyolun şampiyon olmasına sevindim. Bisiklet yazmaya devam edin. Çünkü bazı kişilerden farkınız ancak böyle özgün yazılarla ortaya çıkar. Saygılar.  09.08.2008 21:01
 

yahu bu yazı yazıldığında ben nerdeymişim napıyormuşum ben bu yazıyı nasıl yeni gördüm valla anlamadım. geç oldu ama hayırlı olsun :)) ve asıl ben teşekkür ederim bilgi veren dolu dolu yazıların için...

beenmaya 
 10.06.2008 10:53
Cevap :
Çok sağol, şu günlerde yine birilerine kızmaya başladım kendimi zor tutuyorum. Ben istiyorum ki burası dostluk ortamı olsun paylaşımlar olsun ama açıkgözler beni kızdırıyor. En basitinden milliyet.com.tr'ye gir. Spor sayfasını aç, spor bloglarını gör. Orada sadece spor blogları yayınlanıyor. Peki açıkgözler ne yapıyor? Futbol yazsada kategorisini spor olarak yazıp yayınlıoyr sonra bir haftada 21.000 kişi okudu beni diyor. Saygılar.  10.06.2008 12:11
 

Yeni ''dalyalard'' sağlık ve mutlulukla buluşmak üzere sizi kutluyor,sevgilerimi sunuyorum...

Mesut Selek 
 03.06.2008 21:05
Cevap :
O zamana kadar kovulmazsak neden olmasın. Saygılar.  04.06.2008 11:48
 

çok haklısın.spor bloğu yazıyorsun ama kimse yorum yapmıyor.aynen yazdığın kadarıyla kalıyorsun.ne ileri ne de geri.Ben de fazla yazmıyorum artık.ama takımım avrupa da zafer kazanınca yazmadan da edemiyorum.

Sokrates 
 14.05.2008 13:21
Cevap :
Yorum için çok teşekkürler. Saygılar.  14.05.2008 13:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 150
Toplam yorum
: 850
Toplam mesaj
: 159
Ort. okunma sayısı
: 2901
Kayıt tarihi
: 14.01.07
 
 

1975 Aydın doğumluğum, bir Ege sevdalısıyım. Dostluğa, arkadaşlığa önem veririm...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster