Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
453
 

Nihayet BBG Yarışması başlıyor!

Nihayet BBG Yarışması başlıyor!
 

Görsel internetten alınmıştır...


BBG, yani “Biri Bizi Gözetliyor” yarışması, sekizi kadın ve sekizi erkek olmak üzere onaltı yarışmacının bir eve kapatılıp, oradaki yaşamlarının yirmidört saat kameralarla izlenmesi ve seyircinin vereceği oylarla birincinin belirlendiği bir yarışmaydı sanırım.

Bu yarışmayla birlikte röntgencilik gibi bir sapkın ruh halimiz şiddetle dışa vuruluyordu. Gece yarısı uyanıp bakıyorduk kim, kimle ne yapıyor diye. Ne sapkınmışız meğer. Gerçi yarışmacılar izlendiğini bildiğinden pek röntgencilik sayılmasa da yine de bana ters gelen bir yarışma bu.

Bugün Hürriyet Gazetesi yazarlarından Cengiz Semercioğlu, bir TV kanalında yeniden yayınlanacak  olan BBG yarışması için otuz bin kişinin müracaat ettiğini, müracaat edenlerin yaş ortalamasının 25 ve çoğunluğunun da üniversite mezunu olduğunu belirtmiş yazısında.

Okuduğumda içim cızzzz dedi.

Bu nasıl bir ilgidir anlamak mümkün değil. Üstelik çoğunluğu da üniversite mezunu gençler.

Acaba bu gençler aile ortamında yeterli ilgi ve sevgiyi göremediklerinden sevgiyi dışarda aramaya, star olup herkesin sevgisine sahip olmaya mı çabalıyorlar. Eğer böyleyse çocuklarla olan iletişimimizi yeniden gözden geçirme zamanıdır.

Bir diğer önemli nokta da;

Gençlerimiz kendini yetiştirme adına bütün zorlukları  aştıktan sonra artık  hayata atılıp, bir iş bulup evlenmenin hayalini kurarken, birden bire hayatın hiç de bekledikleri gibi olmadığını iş arama seanslarında öğreniveriyorlar.

Almış olduğu eğitime ve  uzmanlık alanına göre, iyi bir iş bulamıyor, küçük işleri de beğenmiyorlar. Gençlerimizdeki aşırı lüks ve marka merakı da etkili oluyor bunda elbette. Hal böyle olunca da hayallerine uzak kalmanın getirdiği sıkıntı ile gelecek kaygısı duymaya başlıyorlar.

İşte bu gelecek kaygısı gençlerimizi kısa yoldan para kazanıp, hayatlarını garanti altına alma adına bu tarz yarışma programlarına yönlendiriyor.

Oysa bir inceleseler, bu yarışma proglarımdan çıkıp da star olan kaç kişi var, ya da var mı? Bu piyasa gençleri çarklarının arasında öğütüp yok ediyor.

Gençlerin bu kadar umutsuz ve kaygılı olmalarında mutlaka devletin de çok katkısı var. Her ile Üniversite açılması, eğitim neferlerinin azlığı, ihtiyacın çok üzerinde öğrenci alımı işsizliğin de belli başlı nedenlerinden.

Tutarlı bir eğitim politikası olmayan ülkelerin gençleri de tutarlı olamıyor işte. Saçma sapan yarışmalardan medet umuyorlar, çoğunlukla aza kanaat etmediklerinden...

Yarışmanın zamanlaması da çok iyi bence. Bir taraftan şehit tabutları gelirken, insanlar BBG’yi izleyerek olası vatan-millet heyecanını röntgencilikle yatıştırsın diye düşünülmüş olmalı...

05 Ağustos 2015

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gizli gizli gözetlemek yetmedi şimdi aleni gözetlemek devri başlıyor desenize. Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 08.08.2015 14:43
Cevap :
Durum onu gösteriyor Şahin Bey. Artık her şey alenileşti, kılıçlar çekildi. Selamlar, mutlu kalın...  09.08.2015 13:54
 

Görüşlerinizle; memleketin ve gençlerin ruh halinin röntgenini çekmişsiniz. Ayrıca, yazdıklarınız bana başka şeyler de çağrıştırdı: İlki; eski Gn. Kur. Bşk. Büyükanıt'ın, "Kandil'i BBG evi gibi gözetliyoruz" sözleri... Aynı zat, daha sonra; "Bütün orduyu Kandil'e yığsak yine de kontrol edemeyiz" incisini savurmuştu. İkinci çağrışım; 7 Haziran 2015 akşamı, yani seçim akşamı, en çok seyredilen programın, SURVİVER olduğu... Sanırım, bu milletin zihni ve ruhî röntgeni daha derinlemesine çekilmeli, incelenmeli! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 07.08.2015 17:39
Cevap :
Kandili BBG evi gibi röntgenlemek kolay da, asıl mesele gerektiğinde bağımsız bir devlet olarak müdahale edebilmekte. Gücümüz yetmez mi? Elbette yeter, artar bile ama işin içinde işler olunca kontrol etmek zor elbette. Halkımızın ruh halinin her geçen gün daha da bozulduğu anlaşılıyor seçimlerinden. Hayırlısı olsun diyorum. Selamlar, mutlu kalın...  09.08.2015 14:00
 

Bundan yüzyıllar önce de Roma İmparatorları, halkın geçim sıkıntısını, unutturmak, gündemden uzaklaştırmak için gladyatör dövüşleri yaptırırlarmış Ayşegül hanım. İktidarın göz bebeği Acun'un yaptığı programlardan en çok memnun olan da yönetimdeki kişilerdir zaten. Şimdi de bu saçma sapan program birçok kişiyi ekran başına bağlayıp, kim kim için ne demiş, onları tartışacaklar. Seçim olacakmış, olmayacakmış kimsenin umurunda değil zaten. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 07.08.2015 11:28
Cevap :
Halkı gündemden uzak tutmanın en etkili yolu bu programlar Erol Bey. Halk gündemi takip eder ve kendilerinden hesap sormaya kalkarsa ne yaparlar sonra. Halk eğlensin, şöhret olma hayali kursun birileri de yine halkın sırtından çuvalla para kazansın. Bazı garipler de vatan millet aşkına ölsün...Ne güzel memleket...Selamlar, mutlu kalın...  07.08.2015 11:34
 

Yaşasın, nihayet başlıyor. :)) Ankaradan saygılarımla

Mehmet Emin Yolsal 
 07.08.2015 8:49
Cevap :
Biliyordum, çok sevineceğinizi biliyordum..:))) Selamlar, mutlu kalın...  07.08.2015 10:57
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3984
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1394
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster