Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '15

 
Kategori
Sanat Eğitimi
Okunma Sayısı
403
 

Nisan gezilerim ve Hümeyra Erdem resim sergisi

Nisan gezilerim ve Hümeyra Erdem resim sergisi
 

 6 Nisan 2015…

Hüseyin Şahin, “Kömürhan Köprüsü Nereye Bakar” adını verdiğim kitap çalışmam üzerine oldukça ayrıntılı bir giriş yazısı yazmıştı. Yazısını internette yayınlamak istediğini belirtti, ben de kitap çıkmadan yanlamanın uygun olmadığını söyledim.

Bengü Belli’nin babası Şemsi Belli’nin kitaplarından Baki Yaşa Altınok için gönderdiği 10 kadar kitaba Güngör Bebek’in derlediği Hekimhan Şiirleri ve Hekimhanlı Şairler kitabı ile hazırladığım Hüseyin Kılıç’ın Ölüm Gül kokulu Yar olsun” kitaplarını da ekleyerek paketledim ve evden çıktığımda öğleyi geçmişti. Ürün Yayınlarında H. Nedim Şahhüseyinoğlu anma Kitabı hazırlıkları tamam…

Baki Yaşa Altınok yoktu, emanetlerini yandaki dükkâna bıraktım. Temmuz Vakfında Murtaza Demir, İ. Cem Erseven, Emel Sungur ve Ş. H. Şahin…

Eğitimciler Derneği… Cumali Deveci’nin kardeşi Namık Deveci ve oğlu Alper Tunga Deveci ile konuştum.

Ömer Erdoğan İzmir Caddesinde imiş, oraya gittim, yanında uzun boylu biri vardı, kardeşi Celal Erdoğan imiş… Âdem Yavuz sokakta oturup çay içtik, sohbet ettik.

Hekimhan Derneğinde bir süre kaldım, Galeri Uray’da Hümeyra Erdem Resim Sergisini gezdim, fotoğraflar çektim. 15 Nisan 2015 tarihine kadar açık.

Hümeyra Erdem Resim Sergisi

Aslen Elazığlı olduğunu, iki yaşından beri çıktığını belirten Hümeyra Erdem Konya Akşehir’den Celal Erdem ile evlenmiş. Celal Erdem, SGK’da görev yapan bir diş hekimi. “Nasrettin Hoca’nın memleketlisiyiz. Ankara’ya gelmişiz, eşim de Elazığ’dan, burada evlendik” diyor.

Bakalım Hümeyra Erdem kim? Çankaya Belediyesi Kültür Sanat bülteninden okuyalım.

Hümeyra ERDEM, yaşamını Ankara’da sürdürmektedir. Ankara Koleji’nde başlayan eğitimine İngiltere’nin Birmingham kentinde ve A.İ.T.İ Akademisi’nde devam etmiş, Mali Bilimlerden mezun olmuştur. Resim çalışmalarına farklı dönemlerde sırasıyla, Neşe ÜÇER Atölyesi’nde Nihat TANDOĞAN ile yağlı boya tekniği, Transparan Sanat Galerisi’nde Gür DALKIRAN ile yağlı boya ve akrilik, Orhan GÜREL ile suluboya ve pastel teknikleri konusunda çalışmalar yapmıştır.

Çeşitli karma sergilere katılan ERDEM, 2014 yılında Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi’nde ilk kişisel resim sergisini açmıştır. 2000’li yıllarda başlayan resim çalışmalarına halen devam etmektedir.

Sergiden Sonra Baki Yaşa Altınok’a uğradım, üniversitelerin neden araştırma yapmadığı konusunu tartıştık.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 03.12.12
 
 

1953 yılında Hekimhan-Ballıkaya (Mezirme) köyünde doğdu. Akçadağ İlköğretmen Okulunu 1972'de biti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster