Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '17

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
106
 

Nişan

Bakkalın oğlunun nişanlısına açık mektubumdur : 
 
Seven kalpler hassas olur sözüne inancım tamdır, aşka saygım sonsuzdur. Gel gör ki sevgilisi olan insanların geriye kalanlarımızın sanki onun sevdiceğine "asılıyormuşuzcasına" bir ruh haline bürünmesini anlayamıyorum, anlamlandıramıyorum. 
 
İliskilerde kıskançlık iyidir, tuzu biberidir iliskinin kabul ediyorum. Dozunda olduğu sürece seven insan kıskanır klişesinede katlanabilirim. Lakin güzel kardeşim uyan artık ! Kıyamet henüz kopmadı. E hali hazırda ıssız bir adada mahsur kalma gibi bir durumumuz mevzu bahis değil. Demem o ki tatlı kız kalan tek erkek seninki değil. Ama güzide mahallemizin tek bakkalı ne yazık ki sizinki. İnan ki mecburum üstelik de üşengeç. 
 
Sevdiceğine para uzatmaktaki tek maksadım gerçekten para vermek, eline dokunmak değil. O yüzden her defasında atmaca gibi dikilip temas oldu mu diye bakmana, paniklemene gerek yok. 
 
Şimdi bir dur, dinlen, şöyle derin bir nefes al. Bak bi oksijen gitsin beynine. İyi gelir eminim. 
Yaşadığım bu olay üzerinden tüm sevgililere, nişanlılara, evlilere kısacası çiftlere seslenleniyorum ; yapmayın canım ciğerim yapmayın... 
 
Hayır bir de gerçekten sormak istiyorum:Neden ? Nasıl bir mantaliteyle yaklaşıyorsunuz ?? 
Söylemek istediğim bu sağlıklı bir durum değil. Her şey dozunda yaşandığında güzeldir. Kıskançlık, aşk, sevgi.. İnanın dozaj çok önemli. Ve tabi ilişkinin olmazsa olmazı güven.
 
Mesela sormak istiyorum sen şimdi sevdiğine mi güvenmiyorsun ? Hayır öyleyse ilişkinizde ciddi güven problemi var demektir ; Allah ilerisi için kolaylıklar versin. Bir daha düşünün derim. Önerim sevdiğini tv ünitesine koy tüm gün izle. Hem aradığında bulmakta zorluk çekmezsin hem tüm gün dilediğince izlersin. Gayet konforlu...
Ama yok çevreye güvenmiyorum diyorsan da, haklısın hepimiz oro...yuz bi sen namuslusun değil mi ? 17-18 yaşında evlilik kararı aldığın için sen mantıklı, hanım hanımcık, namuslu, temiz aile kızı. Okul okumaya çalıştığımız, kendi ayaklarımızın üzerinde duralım kimseye muhtaç olmayalım diye didindiğimiz için hepimiz o yolun yolcusu. 
 
Şimdi al o kafanı iki elinin arasına becerebiliyorsan eğer bi oturup düsün. Geleceğini özellikle. Tüm hayatını koy önüne yüzleş, hesaplaş. Yapabilirsen eğer o kafayı değiştirmekle başla işe. Çünkü aslında bu yüzden kaybediyoruz biz bu hayatta. Kadının kadına yaptığı düşmanlığı kimse yapmıyor ne yazık ki. 
 
Ama biliyorum şimdi ne söylesem boş. Sen şimdi dersin ki " kıskanıyorsun kızıığğmm beni !" Yok bacım inan olsun mutluluğunda gözüm yok. Allah mesut bahtiyar etsin. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:) güldürdün hepimizi İzel.. çok güzeldi..

yucel evren 
 06.04.2017 12:53
Cevap :
Teşrkkür ederim abicimm :)  06.04.2017 22:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 215
Kayıt tarihi
: 29.09.16
 
 

Dünyada yaşamaktan yoruldum, marstan atama bekliyorum.. Söyleyebileceklerim bu kadar. Tesekkürler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster