Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
333
 

Niyetliyim...

Niyetliyim...
 

Yıllar yılı değiştirmediğim ve değiştirmeyi hiç düşünmediğim şeylerin bir listesini yaptım:

Arabam:

Aldığımda o da ben de trafikte 0 km'deydik. Şimdi o 9 yaşında, tabii ben de. Ne yıllar, ne yollar katettik birlikte: ilk uzun yolculuğum, ilk Z (dostlar arasında 'zülal'in kısaltması) tipi kazam, tekrar tekrar vüku bulan sağ ayna uçuşları, trigger kayışı değişimi, otogardan yolcu alıp göndermeler, dayımın armutları koli koli. İki kez ev taşıdım onunla, her yıl da yazlığa taşırım envari çeşit eşyayı:). Küçüktür, 60 HP bir motoru vardır adı 'boncuk' tur ama, canavar gibidir benim gözümde.

Cep telefonu numaram:

Aradan geçen 10 yılda pek çok akrabam, dostum, belki 7-8 hat veya numara değiştirirken inatla korudum onu. GSM şirketi, battı çıktı, bir daha battı, en son yine çıktı, ama yıllardır o numaradan arayıp da bulamayan yoktur beni gün 24, hafta 7 .

Terzim;

Sökük, paça işleri için gittiğim terzim. Taa Anıttepe'den tanırım onu. Derin bir ciddiyetle biçki dikiş yapar, yine de eğri kestiği, kısa kıvırdığı falan mutlaka olur. Ama sonsuz bir sadakatle başkasına emanet etmem söküğümü.

ve bir de kuaförüm;

Onun yeri bir başka, ilk saç boyamı da o yaptı bundan 12 yıl önce, sonuncusunu da 3 gün oldu...Birlikte gülebildiğim, nadir insanlardandır, hatta canım dost yüzü görmek istediğinde aklıma gelen birkaç yerden biridir orası. Kendisi yıllar içinde, işten açacına geldiğimde karnımı doyurmuş, kapıda kaldığımda çilingir bile bulmuştur yeri geldiğinde. Evlendi, çoluğa çocuğa karıştı, bir karısı var kendisi gibi dost yüzlü. Saçlarımın dilinden bir o anlar. Anlamadıysa da içtenlikle anlamaya çalışır. Vazgeçmez. Ben de ondan tabii.

Aslında alışkanlıklarımızın hepsi aynı zamanda bağımlılıklarımız...Yeninin gizeminden ve riskinden duyulan endişe, üşenme . Bunların doğurduğu atalet ve tembellik. En kısa yol, bildiğin yoldur mantığı.

Hele de bu yaştan sonra...

Yukardakilerin hiç birine alternatif seçenek yok; onların varlığı aynı zamanda yaşadığımın kanıtı, yaşadığımdan memnuniyetimin göstergesi.

Ama alışkanlığa dönüşmüş başka başka kısır döngülerim var: Hayır diyememek gibi, arkaya bakmadan kalkıp gidememek gibi, gökyüzünü hayal kırıklıklarının kemikleştirdiği yüksek duvarlar arasından seyretmek gibi. Yaşamı bunlardan ibaret sanmak gibi.

Bir yerinden kırmaya fena halde niyetliyim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunların değişmemesi belki de sizin gerçekten elinizdekini kaybetmeme isteğidir.Bence güzel birşey ve eminim ki iyi bir de dostsunuzdur ve kıymet bilen,değer veren...

deniz rüzgarı 
 16.09.2007 21:59
Cevap :
Teşekkürler, sevgiler  17.09.2007 9:29
 

birde benim gibi alışamamak var o en kötüsü sık sık şehir değiştiriyorsanız bir süre sonra herşey değişmek zorunda kalıyor.Benimde bir tek alışkanlığım var o da arabam kaç sene oldu hep beraberiz yollarda.Gülümseyerek okudum yazınızı.Kaleminize sağlık. H.A.

HAYAL ARSLAN 
 09.04.2007 13:02
Cevap :
Siz de alışmamayı alışkanlık yapmış olmayın!;-). Sevgilerimle  09.04.2007 13:36
 

vazgeçmediklerimiz bizi biz yapandır Sevgili Ayçam:) Ben de çok sevdiklerimden asla vazgeçmem:) Güzeldi , elinze sağlık.

nilgun 
 06.04.2007 20:10
Cevap :
Teşekkür ederim, sevgilerimle:)  07.04.2007 7:59
 

arzu ediyormus da, elinizden gelmiyormus gibi anladim... Yaniliyor muyum? Ben, fotografinizdaki bu iki kafadara cok ozenmisimdir... Saygilar. Mustafa Kemal Ozturk

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk 
 06.04.2007 1:15
Cevap :
Valla Tam üstüne bastınız:). Sevgilerimle  06.04.2007 7:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 939
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 1031
Kayıt tarihi
: 05.12.06
 
 

Hep yazmak istedim. İnsan düşüncelerini yazıya dökünce kendi başınadır çünkü, kaygısız, katıksız ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster