Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '16

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
452
 

NLP İle Kilo verme

14.05.2016

Yıllarca rejim yaptım. Diyetler, diyetler, vücuda işkence diyetler.. Zihinsel ve bedensel olarak kendimle barışık değildim. Çünkü bedenim arzu ettiğim kiloda değildi. Yedikçe yiyor, sonra pişmanlık duyuyordum. Bu döngü sonradan vurdumduymazlığa kadar uzanıyordu.

Kilo vermek isteyenlerin çoğu, hapları, işkence diyetleri, korseleri, kremleri kullanırlar. Sonuç bu yöntemlerle kilo verme oranı çok düşüktür. Kiloyu verdikten sonra koruyanların oranı ise çok daha düşüktür.

Bu yöntemlerde kuşkusuz faydası olabilir fakat kişi öncelikle zihninde zayıflamayı başaramamışsa hangi yöntemi denerse denesin zayıflayamaz, zayıflasa da kalıcı olmaz. Kalıcı zayıflamak; yaşam tarzınızı değiştirmek demektir. Zihinde zayıflamak; kendini ince görebilmek ve bunun olacağına inanmak demektir. Bedene yansıyan olumsuz düşünce ve duyguları değiştirmek demektir.

Hep düşlediğiniz o ideal kilonuza ulaşmak ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmek için düşüncelerinizi, inançlarınızı değiştirmelisiniz. Düşüncelerinizi değiştirdiğiniz de bedeniniz de değişecektir. Yapmanız gereken tek şey bilinçaltında sizi otamatik olarak yöneten düşüncelerin farkına varmak ve bunları değiştirmektir.

Kendinizi yenilemek için ihtiyacınız olan güç içinizdedir. Neyi başarmak isterseniz isteyin önce onu içselleştirmeniz, zihninizde onunla bütünleşmeniz gerekir.

NLP Teknikleri ile zihni yeniden programlayarak, kişiye fazla yemek yediren tarafını ortaya çıkararak, çeşitli tekniklerle değişiklik yaratarak kişinin kendi bulduğu yöntemlerle beslenme alışkanlığını değiştirerek sorunu duygusal ve düşünce boyutunda çözümlemek gerekir.

NLP deki yöntemlerden biri der ki: "Aynı yöntemleri deneyerek farklı sonuçlar bekleyemezsiniz." 

NLP, EFT, Derin Nefes, teknikleri ile kişiye öncelikle zihin ve düşünce, duygu boyutunda farkındalık ve değişiklik oluşturmaya çalıştık, kendi kaynaklarını kullanarak...

Amacımız şuydu, zihni yeniden programlayarak bedeni forma sokacak ve formda tutacak yeni bir yaşam tarzını benimseyebilmekti.

Zihinsel temizlik ve zihinsel detoks, fiziksel detoks; kişiyi bedenen, ruhen ve zihnen yenileyerek yıllarca birikmiş olan kiloları, negatif düşünceleri ve blokajları da temizlemek açısından bir kapı araladık. Kendimize bir şans verdik.  

Negatif enerji ile yüklendiğimiz zaman doğru frekansta olmayız. Bu yüzden istemeden de olsa çevremize küçük çaplı zararlar verebiliriz. Bedenimizdeki bu aşırı negatif enerji yüklenmesini topraklanma yaparak uzaklaştırmamız ve nötrlememiz gerekir. Bazen sinirlendiğimizde, korktuğumuzda, gergin ve stresli zamanlarımızda dokunduğumuz yerlerde elektrik çarpmaları meydana gelebilir. Ampuller patlayabilir, elektronik eşyalardan çatırtı şeklinde sesler gelebilir hatta bozulabilirler, bunun için topraklama çalışması yaptık.

Düşünce gücü ile zayıflama yönteminde en önemli terapi ”Nefes Terapisidir. Araştırmalar sonucunda görülmüştür ki, kilolu insanların yanlış nefes almaktadırlar. 1 dakika içinde alınan nefes sayısı yediyi geçiyorsa nefes probleminizin olduğunu göstermektedir. Doğru nefes almak kilo vermenin anahtarıdır diyebiliriz. Kilolu insanların metabolizması yavaş çalışır.

Asla zayıflayamam diyorsanız asla zayıflayamazsınız. Su içince bile kilo alıyorum diyorsanız düşüncelerinizi değiştirmek zorundasınız.

İnanmak, istemek, harekete geçmek önemli.

Yemekten sonra pişmanlık duymanız yiyeceklerin yakılmayıp depolanmasına ve kıtlık bilincine yol açıyor.  Of yandım bu gün de çok yedim deriz. Bazen kaçırmış olabiliriz. Yediğim yemekler bana kilo aldırıyor, diyorsa  kişi kibrit kutusu kadar da yese kilo alır.

Düşüncelerimiz; duygularımıza, duygularımız; davranışlarımıza, davranışlarımız; alışkanlıklarımıza, alışkanlıklarımız ise kaderimize dönüşür... Şişman olmak bizim kaderimiz değil...

Hep birlikte, sağlıklı, zinde, fazla kilolardan ve negatif duygu ve düşüncelerden arınmış bir vücuda hoş geldin. Dedik. Başka neler mümkün..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 434
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 495
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster