Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '21

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
31
 

NORMAL ANORMAL

Normalde hayatın akışı içerisinde gerçek iş yapan insanlar sürekli bir mücadele, pazarlık yerine göre de bir sinir harbi içindedirler.

Nedeni çok olsa da kısaca bir paylaşım savaşıdır aslında bunun adı: şöyle hikâyelere çok sık rastlarız ve bu bize son derece olağan gelir. Adamın biri yıllarca çalıştığı firmadan tazminat alamadan atılmıştır. Üstelik son birkaç aylık maaşı da içeride kalmıştır. Ya da birine bir fiyat verilecek karşı taraf kesinlikle pazarlık payı yapacak bu durum ayan beyan ortadadır. Ne de olsa kültümüzün bir parçası “pazarlık sünnettir” derken, başka bir tarafı beynimizin daha önce doldurulmuş olan hikâyelerinden hareketle karşı taraftaki insanın paramızı alıp kaçacağına dair sürekli şüphedir. Adamın biri parasını peşin ödediği evinin kapılarını alamadığı gibi bir de gittiği iş yerinde hakarete uğramış, herhangi bir senet de almadığı için parasına veda ettiği gibi evi kapısızdır, üstelik de oturduğu evin kira kontratı sona erdiği için ev sahibine de yalancı çıkma korkusu adamın sinir sistemini harap eder. Bu ve buna benzer hikâyeler gerçek iş yapan, yaptıran bizlerin başından geçen hikâyelerdir. Öyle ki artık borcunu gününde ödeyenler, ödemeyenlere göre daha şüphe uyandırmaktadır! İşin trajikomik tarafı tabi bu durum.

O halde zor kazanılan para, kolayca havadan kazanılan paraya göre daha gerçekçidir. Gerçektir. Denizde bir balık yem arar yorulur. Çiftlik balığı ise yemi tavada bulur; gerçekte olan da budur. Buydu!

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2249
Toplam yorum
: 321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 158
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster