Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
635
 

Normal doğum diye bebeğin kafası koparıldı…

Normal doğum diye bebeğin kafası koparıldı…
 

Sağlıkda rezaletler sınır tanımaz oldu. Nereye baksanız kötü kokular geliyor. Halkı özel hastanelere satmanın sağlıkda devrim olduğunu iddia edenlerin yarattığı rezaletlerden ikisini aşağıda bilgilerinize sunacağım.

Cinayet gibi normal doğum:

Hakkari devlet hastanesinde yaşananlardan sonra Bebeğin babası Murat Erdin’in Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu aktaran SES Şube Başkanı Metin Demirer, şunları kaydetti: “5 Şubat Salı günü doğum sancılarından dolayı Hakkari Devlet Hastanesi Doğumhanesi’nde tedavi altına alınan Ayşe Erdin isimli hasta, doğum esnasında yapılan müdahale sırasında bebeğin başının gövdesinden koparıldığı haberini, hasta yakını olan Murat Erdin’in Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusu ile öğrenmiş bulunmaktayız. Hasta yakını Murat Erdin ile yaptığımız görüşme sonucunda ise ‘Doktor bana riskli bir doğum olacağını, önce normal doğumu deneyeceğini riskli olursa o zaman sezaryen yapacağını belirtti. Doğum sırasında doktorlarda bir panik yaşandı. Doktor beni çağırıp bebeğin kafasının doğum esnasında koptuğunu, eşimin yaşamının da riske girdiğini söyledi’ şeklinde tarafımıza bilgi verdi.”

Bir başka rezalet de Ankara'dan.

10 yıldır hastanelerde yaşanan dönüşümünün tam karşılığı Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşanan rezalet olsa gerek! 2-3 çocuğun aynı yatakta kaldığı, yerlere serilen yataklarda tedavi olduğu, hınca hınç dolu bir çocuk acil servisi var Ankara’da. Pislik içinde, havasız, sağlıklı girenin hasta çıkacağı bu acil serviste çalışanlar da; anneler, babalar da isyan ediyor!

Video görüntülerini http://www.evrensel.net/news.php?id=48451 adresinden izleyebilirsiniz.

İzmir 2013-02-21

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sağlık sorunları önemli gerçekten.

Kerim Korkut 
 27.02.2013 23:04
Cevap :
Merhaba, Çareleri siz yazılarınızda anlatıyorsunuz ama...Saygı ve selamlar...  28.02.2013 15:18
 

Gerçekten insan artık ne diyeceğini bilemiyor. Çünkü diyoruz diyoruz ama anlayan da çıkmıyor. Olan olmadan önce birşeylerin anlaşılması tabii ki daha önemli ama olan olduktan sonra da anlaşılması en azından bundan sonra olacak/olabilecek böyle vahim durumları, böylesi yanlışları önlemesi açısından hiç olmazsa yine de bir değer taşır,yine önemli.Olduktan sonra gideni geri döndürmek, yanlışı telafi etmek mümkün olmuyor belki ama peki böylesi yanlışlar yapan insanlara BİZ İNSANLAR,yani TOPLUM ne yapıyor? Yetkililer bu insanlara ne yapıyor? Böylesi yanlış yapan insanlar yine ellerini kollarını sallaya sallaya mesleklerini yapmaya devam mı edecekler? Görevini layıkıyla yerine getirmeyen insanlara BİZlerin hiçbir yaptırımı olmayacak mı? Laftan başka tabii, eylemsel olarak bir varlık ortaya koymak için daha neler olmasını,neler yapılmasını bekliyoruz? Kimlerden bekliyoruz ve BİZ KİMİZ? HİÇBİRŞEY MİYİZ? Yoksa BİZ hiçbirşey yapmayıp hep başkalarından mı bekliyoruz herşeyi? Asıl sebep,bence bu!!

Filiz Alev 
 23.02.2013 19:06
Cevap :
Merhaba, Bu ülkede yaşayanların büyük çoğunluğu biat kültüründen geliyor. Yani insan hayatı en yüce değer değil onlar için. Herşeyin Allahtan olduğuna inandırılmışlar. Dolayısı ile yapılan yanlışlıkların da Allahın işi veya başka deyişle kader olduğuna inanıyorlar. İnanış bu olunca da kimse kendinin yanlış yapmamak için sıkmıyor. Bu inanış biçimi devam ettikçe bu tür olayların bitmesi de söz konusu olmayacaktır. Saygı ve selamlar...  24.02.2013 23:12
 

Merhaba Osman Bey. Günümüz yönetimine uygun bir cinayet. Selamlar...

Mesut KARİP 
 23.02.2013 13:31
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Sezeryan günah ya. Saygı ve selamlar...  23.02.2013 17:30
 

Üstad son iki yazınız sağlık üzerine olmuş. Problemler var bunu kabul etmemk mümkün değil. Asıl problem ahlak değerlerindeki bozulma. Sağlıkçıda bu toplumun parçası toplum bozulurken onlarda maalesef bozuluyor. Sorun insanlık vasıflarının yok olması biz yerine ben dememizden kaynaklanıyor. Saygılar..

hssensoz 
 23.02.2013 8:05
Cevap :
Merhaba, Üstadım, tabii ki sağlık çalışanlarının çok büyük bölümü iyi ve namuslu insanlar. Ancak devletin görevi bu nitelemelerin dışında kalanı hizaya getirmek değilmidir? Hassasiyetinizi anlıyorum. Saygı ve selamlar...  23.02.2013 11:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1655
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster