Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '15

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
1106
 

Nostaljik gıda ürünleri - 80'li 90'lı yıllar

Nostaljik gıda ürünleri - 80'li 90'lı yıllar
 

Nostaljik Gıda Ürünleri - 80'li 90'lı yıllar


Nostalji desem hepinizde bir merak uyanır değil mi? Milletçe meraklıyız çünkü 80’li 90’lı yıllara. İlerde de “ 2000’li yılların başında şu  vardı bu vardı. “  diye cümlelere başlayacak olacağımızı bile bile üstelik. Her zaman için 80’li yılların bir şarkısını duyduğumuzda hoşumuza gider ya da o zamanlara ait bir eşya gördüğümüzde “ Aa bir zamanlar herkes bunlardan kullanırdı, bizim evimizde de vardı. “ cümleleri klasikleşmiş durumdadır.

Beni ilgilendiren nostalji ne olabilir sizce?  Doğru tahmin!

Nostalji gıda ürünleri yani nostaljik ambalajlar.

Bunu yapan marketler zinciri : Migros. Birkaç yıl önce böyle bir kampanyayla hayatımıza girdi Migros. Fakat görüyorum ki hala çoğu kişinin bundan haberi yok, baktım ki insanlar benden duyduğunda heyecanlanıp mutlu oluyorlar.  İşte bu yüzden her zamanki gibi sizlere de ulaştırmak istedim bu kampanyayı.  Nedir bu nostaljik gıda ürünleri ?

Öncelikle en çok hoşunuza gidecek olan ürün içeceklerde mevcut. Çünkü eski cam içecek ambalajları görünce kendinizi o zamanlarda hissedeceğinize eminim. Hani çay bahçesine gittiğinizde önünüze gelen o cam şişeler orda sizi bekliyor. İkinci olarak diğer özlediğiniz ürün, sakız. Sakız da özlenir mi demeyin, kutusu bile özleniyor.  Üçüncüsü makarna . O eski makarna ambalajı bile sanki içindeki makarnanın farklı olduğunu o zamanlara ait olduğunu düşünmenize sebep oluyor. Sloganı şuydu, hatırlatayım “ Değişmeyen hakikat, fevkalade tat. " Evet hatırladınız biliyorum. Dördüncü ürün ketçap. Hem de cam ambalajda!  Beşinci ürün oralet. Gittikçe daha da özlem duyduğunuzu düşünüyorum bunlara. Son olarak da nostalji çikolatalar. Daha ne diyebilirim ki?  İlgisi olan kişiler bu yazıyı okuduktan sonra koşup gider inceler diye düşünüyorum.  İlgisi olmayan insan da zaten yazının yarısında okumayı bırakmıştır eminim.  Ben yeni ürün geliştirme konusunda yani  Ar-Ge alanında aktif olan bir düşünceye sahip olsam da, bundan önce piyasaya çıkan ürünlerimizin de unutulmaması gerektiğine inanıyorum.  Çünkü yeni ürünleri ancak bundan öncekileri iyi bilirsek güzelleştirebiliriz.

Nostalji gıda ürünlerinden bahsettiğim bu yazımda diğer yazılarda da dikkat ettiğim gibi her şeyi anlatıp yine de ürün ismi vermemeye çalışıyorum. Bu arada bu kampanyanın reklamını izlemeyi de unutmayın. Reklamda oynayan hafızasını kaybetmiş olan Zeynep adındaki kız, nostaljik ürünleri görünce kendine geliyor.

Başarılı ve tatlı çalışmalar bunlar. Siz de gidip bir zahmet görün.       

Not : “  Fakat bu meşrubat? Bu margarin? Bu ciklet?  Aman tanrım. ”                  

Sağlıkla kalın!   

Gıda Mühendisi  - Nermin Özge Bilge                                                                                                   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 305
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster