Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '14

   
  Kategori
  Bilişim
  Okunma Sayısı
  369
   

  Notebook bataryaları Cell kapasiteleri

  Notebook bataryaları Cell kapasiteleri
   

  Notebook batarya pil


  Günümüzde kullanılan teknolojik cihazlar arttıkça, karşılaşılan teknolojik problemlerde artmakta ve insanların genel problemleri haline gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle cihazlar giderek küçülmekte ve hızlanmakta, fakat ısınma ve şarj sorunlarıda aynı oranda artmaktadır. 

  Günümüzde satılan yeni bir notebookun bataryasının ortalama şarj süresi notebookun kullandığı işlemci ve bataryanın Cell kapasitelerine göre 1buçuk saat ile 3 saat arasında değişmektedir. Bu sürenin yıllarca aynı şekilde devam etmesini sağlamak için en az haftada bir kez Notebook Bataryasını kullanmalıyız. Bataryanızı kullanmak için yapılması gereken tek şey pilinizi %100 e kadar şarj ettikten sonra notebookunuzun adaptörünü notebook tan çıkarmak ve notbookun bataryadan çalışmasını sağlamak. 

  Notebookunuz adaptöre bağlı iken batarya çalışmamaktadır ve batarya çalışmadığından dolayı bir süre sonra batarya içerisindeki piller kurumakta ve tekrar çalışamamaktadır. Yanı işleyen demir paslanmaz mantığı tamamen  notebook bataryaları içinde geçerli. 

  Notebookunuzu en az hafta bir kez adaptörden çekerek batarya kapasitesi %10 a düşene kadar kullanırsanız Notebook Bataryanızdan yıllarca aynı performansı alabilir ve sağlık bir biçimde kullanabilirsiniz. Aksi taktirde yeni notebook bataryası ihtiyacınız olacaktır.

  Kaynak : Nion Notebook Batarya - Pil

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 369
  Kayıt tarihi
  : 24.05.14
   
   

  1988 İstabulda doğdum, 2006 yılında Öğretmenliğe ve bilgisayarlara olan ilgiimden dolayı Anadolu ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster