Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
378
 

Nüfus yapımız ve bölücülük

Nüfus yapımız ve bölücülük
 

nüfus yapımız ve bölücülük


Geçenlerde yapılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2011 Nüfus sayımı sonuçlarına göre Türkiye'nin nüfusu 74.724.269 çıktı. Yani 75 milyona varmaya çok az kaldı. Bu nüfusla dünyanın sayılı kalabalık ülkeleri arasına giren Türkiye, hızlı ekonomik gelişmesini teknolojik atılımlarla taçlandırabilirse mevcut dinamik nüfus yapısıyla küresel bir güç olmaya aday görünmektedir.

Belki yedi milyon nüfusuyla İsrail'in de aynı iddiayı sürdürebildiği söylenebilir ama bu ülke hiçbir zaman büyük pazar olamıyacak ve bu argümanın sağladığı mukayeseli avantajlara sahip olamıyacaktır.

İllerimizin nüfus sayılarına bakılınca bölücü terör örgütünün ( BTÖ) eylem yaptığı ve Türkiye'den koparmayı amaçladığı illerin toplam nüfusunun yaklaşık 6 milyon olduğu ve Kürtlerin yaşadığı çevre illerin de katılımıyla 9 milyona ulaştığı görülmektedir.

BTÖ'nün baskı ve tehditle sindirip BDP'ye oy vermeye zorladığı bu vatandaşlarımızın özgür bir ortamda referandum yapılırsa Türkiye'nin bütünlüğünden yana tavır koyacakları açıktır.Çünkü bu insanlarımız batı standartlarında demokratik değerlere sahip bir Türkiye yerine kişisel hak ve özgürlüklerin lafının bile edilemiyeceği bir korku imparatorluğunda yaşamak istemiyeceklerdir.

Milyonlarca Kürt vatandaşımızın başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere batı illerinde yaşadığı söylenebilir ama bu hemşehrilerimiz için de aynı şeyler doğrudur. Üstelik en az hepimiz kadar sahip oldukları maddi ve manevi değerleri geride bırakıp o dehşet imparatorluğuna gitmek istemiyeceklerdir.

Ülkemiz insanıyla ve toprağıyla en iyiye layıktır ama bizi birbirimize kırdırmaya çalışan düşmanlarımıza engel olabilirsek..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizinle geç karşılaştığımıza üzüldüm.Bir kaç yazınızı okudum. Fikirlerinize katılıyorum. Güneydoğu ilinde 5 yıl il müdürlüğü yaptım ve orada yaşayan kürt olsun, arap olsun,tüm insanların sadece ekmeklerinin peşinde olduklarını gördüm.Seçimlerde orda bulundum. Özellikle belediye seçimlerinde oy kullanmaya masada oturan 3-4 kişiyle girebildiklerini gözlerimle gördüm. Sadece ben ve 1-2 öğretmen arkadaş itiraz ettik.Görevli kişiler ve güvenlik bahçeyi bekledi.Çoğu özgür iradelerini kullanamıyorlar.Türkiye deki çoğu insan gibi bende etnik bir kültürün parçasıyım.Ama bölünmeye kesinlikle karşıyız.

Bosnalı 
 23.02.2012 22:27
 

Et ,tırnaktan ayrılmaz...Ülkenin zengin kürt iş adamlarının emrinde milyonlarca Türk genç çalışıyor...Ayrılmak isteyenler Irak'a gitsinler..Selamlar...

Mesut Selek 
 30.01.2012 14:10
Cevap :
Gerçek anlamda bölücülük PKK ve destekçisi BDP yanlıları tarafından yapılıyor yoksa iş adamı olsun işçi olsun hayat mücadelesi veren doğulu vatandaşlarımızın böyle bir derdi yok.Şahsen benim Vanlı Diyarbakırlı birçok arkadaşım var ve hepside vatanperver insanlar.Bilmukabele selamlar..  30.01.2012 22:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 333
Toplam yorum
: 167
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 416
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster