Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
609
 

Numara Yapıyor-Sun!

Numara Yapıyor-Sun!
 

resim: haber.mynet.com


Büyük bir aksilikle başladı İzmir yolculuğum!

THY bilet satış bürosundan, THY’nin de ortaklığı olan Sun Expres’ten Perşembe günü saat 14.05 İzmir uçağına iki hafta önce aldığım biletim cebimde olduğu halde vardım havalimanına… Saat 14.00 oldu, hâlâ biletimi kontrol eden yok. Hay huy! Meğer uçuş Cuma gününe ertelenmiş! Bilirsiniz, uçak bileti aldığımızda cep telefonlarımız bilgisayara işlenir. Bir aksilik olduğunda haberdar ediliriz.

Havalimanından aradım şehirdeki biletçi ablaları! Bilet satışı ve rezervasyondaki bayanlara açtım ağzımı...

Ben sinirli adamım!

Ezber yalanları hazır: “Efendim telefon numaranız, bilgisayarımda yanlış görünmekte! O nedenle size durumdan haber verememişiz.”

—Murat Bey, telefonunuz 0532 778 .. .. değil mi?
—Hayır, efendim, 0532 779….
—Bizden veya sizden bilemiyorum; ancak telefonunuz yanlış olduğu için tehirden sizi haberdar edemedik!

Tabii ki inanmadım, insan sarrafıyım nihayetinde!

Atladım bir taksiye 20 km.’yi geri teptim ve şehirdeki bilet satış bürosuna geldim. Kendimi tanıtmadan durumu karşıma çıkan ilk bayana anlattım ve telefon numaramı kontrol etmelerini istedim.

—Murat Bey, telefon numaranız, 0532 779 .. 74 değil mi?

—Hayır, hanımefendi, numaramın sonu 74 değil 84… Az önce telefona çıkan arkadaşınız da telefonumun ilk rakamlarının yanlış olduğunu söyledi. Galiba benzer durumlara alışık olduğunuz için ezber yalanlarla geçiştiriyorsunuz müşterileri… Sizi şikâyet edeceğim maalesef, durumdan yukarıyı haberdar edeceğim. Bir kez daha açtım ağzımı yumdum gözümü!

Bu kez bayanlar, başka bahaneler ürettiler. Yok efendim, özel sektörde bu gibi sıkıntılar oluyormuş da…

Neyse yaklaşık bir saat önce herkesle vedalaşıp ayrıldığım dershaneme döndüm.

Herkes şaşırdı! “Hocam?” “Müdürüm? Siz gitmediniz mi?”
Cevabım hazır: “Evet, gittim, şu an ordayım!” Allah Allaaah!

Bir başka öğretmen biraz muzipçe: “Hocam ne tez gittiniz geldiniz!”
Sinirli olan ben: “Bileti alırsan Sun’dan, yarım saate dönersin Sun’dan (Sun=Güneş’ten)”

(Sinirliyken de ne espri yaparım!!!!!)

Halbuki o gün havalimanına ne ümitlerle gitmiştim.
Perşembe 16.00’da İzmir’e inecek, oradan Denizli’ye geçip kardeşimi ve yeğenlerimi görecektim.
İki gün kalacaktım Denizli’de…
Sonra TÜYAP Kitap Fuarı için İzmir’e… İmzaya gelenlere izdiham yapmamalarını söyleyecek sıraya geçmeseler hayranlarımı, kitapları imzalamadan İzmir’i terk etmekle tehdit edecektim. Öhhö öhö! :))
Hepsinden önemlisi MB dostlarımı tanıyacaktım…

Siz, siz olun… Önceden aldığınız uçak biletlerini uçuş gününden önce mutlaka kontrol edin.

Tüm planlarım alt üst oldu! Hesapta yokken bir gün sonra vardım İzmir'e... Hayırlısı, dedim.

Ya İZMİR'E NE DEMELİ ARKADAŞ? SEN DE Mİ İZMİR?

Hava sıcaklığı 24 derece olan Erzurum’dan kalk gel İzmir’e 15 derecelik soğuk ve kapalı hava seni karşılasın. İzmir’in bunaltıcı sıcaklarından korkup (Geçen yıl haziranda, İzmir Çeşme'de 51 derecelik hava sıcaklığını yaşadım) en ince kıyafetleri giyin ve İzmir’de soğuktan titre! Olacak iş mi? Bu ne şans!

Eylülden sonra üç kez Erzurum’dan ayrıldım:

İlki, Ramazan bayramı’nda gezmek için İstanbul’a: Yağmura yakalandım, üşüdüm; Erzurum’a döndüm ısındım.

İkincisi, Şubat sonunda Antalya’ya gittim: Uçaktan Antalya’ya indiğimde kar yağıyordu. Meğer 30 yıl aradan sonra kar yağmış… Olacak iş mi yawww! Erzurum’a döndüm ısındım, ardımdan Antalya ısındı.

Üçüncüsü, bu haftasonu İzmir’e vardım: Yağmur, soğuk ve nihayetinde pazartesi(bugün) sabah dolu yağdı. Neyse ki Erzurum’a vardım da ısındım.

Yok arkadaş, yok. Kış günü Erzurum'dan sıcak yer yok! Tecrübelerimle sabit! Yazın da cehenneme gitmeye niyetim yok. En iyisi, bir daha Erzurum'dan çıkmamak!

Soğuk İzmir’de birbirinden sıcak ve değerli dostlarla birlikte olmak en büyük şansım ve mutluluğumdu:Gelecek yazımda… İzmir buluşmasını asıl mimarlarından okuyunuz:

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=106363

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hocam soğuk seni sevip takip ediyor olmasın :)Sevgilerimle

Sevda Işıklı 
 02.05.2008 9:52
Cevap :
Sevda, ben sıcağım o nedenle üşüyorum:) Soğuk da sıcak insanlara musallat olur, tıpkı iyilere musallat olan şeytanlar gibi... Selamlar  02.05.2008 10:16
 

Murat Hocam,Merhaba,Bizler,bozkırın,kıraç havasına alışkınız:)) Ege'nin saati saatine uymaz.Erzurum havası gibi ''Harbi ''değildir...Yine de hazırlıklı gelmeniz gerek:)) ''İzmir'in denizi kız;kızı deniz kokar;sokakları hem kız; hem deniz kokar .''Diyen merhum Cahit Külebi de İzmir'in poyrazında hastalanıp Ankara'ya yerleşmiş:)) Nemli esince Kutup soğuğu gibi üşütür;kemiklere işler...Yakınca da tam yakar havası :)Ben de ilk zamanlarda alışamadım. Ama şimdi çok severim bu kenti:)) Ankara'nın havası da kurudur...Harbidir...2. Konu:SUN Hava Yolları gibi birçok özel hava yolu şirketi,bu -zıpırlıkları -her zaman yapıyorlar.Hepsi sırtını meclisteki dayılarına dayamışilar...Kaşarlanmışlar...Sizin yerinize olsam Hürriyet'in , ''Yeter Söz Milletin '' köşesine yazar rezil ederim bunları...Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir...Saygılar...Sevgiler...

Mesut Selek 
 30.04.2008 21:58
Cevap :
Hocam, sayenizde İzmir'in hem havasını hem de kızını daha iyi tanımış oldum. Şiir gibi yorumunu beni mest etti. Sun Ekspres'i şimdilik şikâyet etmedim, ikinci defa bir sıkıntı yaşarsam veya duyarsam şikâyet edeceğim. Selam ve hürmetlerim hem Ankara'ya hem İzmir'e...  30.04.2008 22:34
 

Gittiğiniz yerlere Erzurum soğuğunu götüren siz olmayasanız:)

moonlight1 
 30.04.2008 19:49
Cevap :
Sen de mi öğretmenim:((( Herkes öyle diyor zaten. Komplekse gireceğim bu gidişle:(((((( Selam ve saygılar:))  30.04.2008 20:08
 

Ben tabii sırayla okuduğum için yazılarınızı bilemedim İzmir yolculuğunuzun maceralı geçtiğini:) Bu aralar Antalya bile çok soğuk. Biliyorum kısa süre sonra ararız bu havaları ama soğuk işte. Siz her daim Erzurum'un değerini bilin bence.:) Selamlar, sevgiler.

Özlem Akaydın 
 30.04.2008 19:22
Cevap :
Teşekkür ederim Özlem Hanım, Bu yıl yaz da çok sıcak olacak. Sanırım herkes Erzurum'dan yer isteyecek:)) Selamlar  30.04.2008 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 2363
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2316
Kayıt tarihi
: 22.08.07
 
 

Bu âlem içinde aileme zaman ayırmak, gezmek, okumak, fotoğraf çekmek, resim çizmek ve iş hayatı h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster