Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '20

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
44
 

Nurtobella Nota 10

Açtın mı camını? Hemen kollarını aç ve güneşi kucaklayarak güne başla. Umut dolu, mutluluk yüklü ve bol huzurla.

Evet, yine ben geldim. Bugün size harika bir " Nurtobella Nota 10" hazırladım. "Harika" diyorum, çünkü siz de okuyunca seçtiğim onlunun harika olduğuna inanacaksınız. Hepsi birbiriyle bağlantılı bir ritim tutmuşlar ama notları farklı, tonları farklı ve biz onları dinlerken aynı ruh halinde oluyoruz. Merak ettiniz mi? İçinizden şunu sorduğunuzu biliyorum "Ya Nurtobella seçtiğin bu 10 şarkı nasıl hepimizi aynı ruh hali yansırsın?" 

Yansıtıyor efendim, hem de öyle bir yansıtıyor ki gerisi umrumuzda bile olmuyor. Hadi o zaman radyoyu çalıştırma vakti, bu kez kanalın adı; HAYAT FM

 

İşte Nurtobella NOTA 10 ;

 

1. Bol bol SAĞLIK

 

Bu şarkıyı dinlemeniz için gerekli olan; İyi ve düzenli beslenme. Çokça sebzeni, meyveni yiyeceksin. Öğünlerine dikkat edeceksin. Kendini koruyacaksın. Neden mi? Bedeninin ve ruhunun müziği olan sağlığı dinlemeni engelleyen her şeyden. Sporunu da unutmayacaksın, sağlık şarkısını dinlemek kolaydır ama anlamak için bunları yapmalısın. Sonra tüm sağlıklar senin olsun. 

 

2. Kocaman GÜLÜCÜK ;

 

Evet, kocaman. Güne başlamanın en iyi yolu. Yüzüne kocaman, hani derler ya "ağzı kulaklarında" işte böyle bir gülücük ekleyeceksin. Ufak bir gülücük demedim, çünkü ufak gülücükler sahte gelir bana. Sanki içindekileri örtmeye çalışmak için gülüyor gibi yapıyordur insan. Kocaman, dev ağzı gibi açacaksın ağzını. Gülücük sıçarken dişlerinin görünecek, gözlerinin etrafı kırışacak. Bu şarkının doğrusu budur.

 

3. Yüksek MUTLULUK ;

 

En sevdiğimden. Bu şarkıyı dinlerken bunun çıtasını yükselttikçe yükseltin. Defalarca dilinizin ucunda "Mutluyum! Mutluyum! Mutluyum" olsun. Buna inanın ve bu şarkının ritmine kendinizi kaptırın. Asla alçakta düşünmeyin bu şarkıyı. En yüksekte daima.

 

4. Büyük NEŞE ;

 

Hem en büyüğü olsun sizinle. Hatta öyle büyütün ki neşenizi sizin boyunuzu aşsın. Nasıl mı olacak? Başta yazdığımı hatırla; Hepsi birbiriyle bağlantılı. Anladın sen. ;-)

 

5. Asla ÜZÜLME ;

 

Üzülmek nedir ya? Falan dermişim. :-D Sonuçta insanız ister istemez bazen yaşadığımız şeyler bizi de etkiliyor ve hemen bu şarkıyı kulağımızın dibinde "İşte ben geldim" derken hissediyoruz. Yapmayalım; hayat o kadar uzun değil. Ve sen bir kere geldiğin bu hayatta asla ama asla üzülme. Eğer üzülürsen diğer dinlediğin beş şarkıyı unut. Ritmi kaçırdın çünkü. Mecbur başa saracaksın. 

 

6. SAY ve SEV ;

 

Her şeyi ve herkesi, canlıyı ve cansızı. "Cansız ne alaka" dediğini duyar gibiyim. Ama bir daha öyle deme. Çünkü cansız da olsa sayıp seveceksin ki o da seni üzmesin. Mesela telefonunu düşün. Sen onu saymayıp oraya buraya vuruyorsan, sevmeyip daima yere düşmesini sağlıyorsan o da en sonunda tepkisini, kırgınlığını sana bozularak gösterir. Eee bozulduğu için yaptırınca cebinden çıkan para da onun intikamı. ;-) 

 

7. İYİ ol ;

 

Hisset demiyorum, sana direk "ol" diyorum. Ol ki iyi olan her şey seninle olsun. Kalbinin hareketlerine kulak ver, o sana bu şarkıyı dinletir.

 

8. IŞIK sensin ;

 

Her zaman. Sanırım bu sana yeterli. 

 

9. Aşırı HUZUR ;

 

İnsan gözlerini kapattığı zaman rahat bir nefes alıyorsa işte o zaman içinde çalan şarkı da budur. Kuşlara, çiçeklere, bana ve sana ufak bir gülümseme gösteriyorsa o insan kesin bu şarkıyı dinliyordur. O insan yukarıda ki 8 şarkıyı kesin dinliyordur. Hem de her gün. Dinlesin, dinlemelisin, dinlemeliyiz. Hepimiz.

 

10. ŞÜKÜR ;

 

Ve en güzeli. Bu şarkının notası sensin. Senin dilin ve kalbin oluşturuyor bunu. Yukarı da dinlediğin o 9 şarkıyı dinlemeni sağlayan, sana veren Rabbine şükür et. ŞÜKÜR et ki her zaman sana bu güzellikleri versin. 

 

Ne oldu şaşırdın değil mi? Gerçekten şarkı bekliyordun benden, işte  sana gerçek şarkılar.

Bu şarkılarla kalman dileğiyle. Her zaman :) 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 101
Kayıt tarihi
: 29.07.18
 
 

İçinden geçenleri, dilinin ucuna düşenleri kalemine anlatıyor. O da yazıyor. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster