Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
133
 

O bir Başka Sahilde sevgiyi anlatıyordu Notaları ile.....

O bir Başka Sahilde sevgiyi anlatıyordu Notaları ile.....
 

Bir haftadır Bodrumda'yım. Hava güzel. Yaz iyice kendini gösterdi. Bu güzelliğin içinde  toplumun sorunlarıile  bunaltılmış bir yaşam sürmeye çalışıyoruz.

Dün Amerika'da yaşayan küçük kızımla yazıştım. Kızım Florida Eyaletinde Pensecola'da yaşıyor. Pensecola Okyanus kıyısında bir yerleşim alanı.

Kızım cumartesi günü bir tiro konseri gerçekleştirdiğini, dün akşam da bir Orkestra konseri yapacaklarını söyledi mesajlaşmamızda.

Kızımın gönderdiği konser afişini dikkatle inceledim. Konser Florida'da Alys Beach Amphetheatre'da  25 Mayıs 2014 de saat 19.30 da idi. Sinfonia Goes Pops adı ile tanıtılan konser Pensecola Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecekti.

Konser afişinde Palmiye ağaçları arasında olacak konser için izleyicilerin sandalyelerini ve pipetli içeceklerini getirmeleri afişe ilave edilmişti.

Birbirinden kilomatrelerce uzakta iki sahilde biri Ege Denizinde diğeri Büyük Okyanusta iki kişi, bir ana kız çırpınıp duruyorduk.

O uzak bir sahilde notaları ile gökyüzüne dostluğu, sevgiyi yazmaya çalışıyordu. Ben de bir başka sahilde adaleti, haksızlığı, sevgisizliği yazmaya çalışıyordum beyaz bir kağıda kalemimle.

Dün gece konserden sonra  gene yazıştık. Kızım bana 'Konserin çok başarılı olduğunu, konser sonunda gözyüzüne atılan havai fişeklerle notaların gözyüzüne iyice mıhlandığını anlattı.

Oysa ben bir başka sahilde kalemimle toplumdaki haksızlıkları, insanın insanı istismarını, sevgisizliğini nakşedememiştim .

Müzik daha mı başarılı acaba duyguların nakşedilmesinde anlayamadım. Acaba müzik mi yoksa hitap ettiği insanların farklılığımı.

 Sizce ben niye kalemimle sevgiyi, adaleti yazamadım gökyüzüne.?

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Kardeşim ne güzel işlemişsiniz içinizde kızınıza olan sevgiyi.Allah başarılı etsin yavrunuzu, acısını göstermesin, sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 27.05.2014 9:55
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım, yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla  27.05.2014 12:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster