Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '07

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
653
 

O da bir canlı

O da bir canlı
 

Yıllar önce idi arabada giderken gördüğüm hayvan duygusallığını sizlerle paylaşmak istedim. Hava güzel, gün parlaktı. Bursa İnegöl'den Domaniç yolunda seyir halindeydim. Bir ara yoldan beş on metre uzakta eşek ve sıpası duruyorlardı. Eşeğin hasta olduğu her halinden belli idi. sıpa etrafında annesine sevecen şekilde yaklaşıp duruyordu. Ben yoluma devam ediyordum.

Birkaç gün sonra aynı yoldan geri dönüşümde, her taraf beyazlar içinde kışın o soğuk manzarası içinde ilerlerken birden, geçerken görmüş olduğum sıpayı hala orada dururken gördüm. Ama hava dondurucu bir kar tipisi altındaydı. Sıpa o soğuğa rağmen ölmüş olan, yerde yatan anası eşeğin başından ayrılmamış hala bekliyordu. Fotoğrafını çektim beni dugusallaştıran o anki görüntünün. Ama artık sararıp bir köşede kaldı oda.

Diğer canlı hayvanlar ile ilgili başka gözlemlerimden zaman zaman sizlere aktarmak isterim. Bu konularda hayvanlarında kendi dünyalarında duygu ve his sahibi oldukları apaçık belli olmaktadır. Hayvan saverler boş yere uğraşmıyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizlere ANLATTINIZ, tekrardan renklendi. Bu tür YAZILARI romanlara degismem. Duygusal ve yürekten. KUTLARIM

Alev Meisel 
 14.07.2007 1:06
Cevap :
Değerlendirmeniz için teşekkür ederim.Bu gurupta yazılar devam edecek.Çevreniz mavi ve yeşil olsun çiçekleri eksik olmasın,dileği ile.  14.07.2007 10:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1792
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster