Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1154
 

O Hayat Benim'e FOX darbesi!

O Hayat Benim'e FOX darbesi!
 

Evet bayanlar baylar!

4 aylık aranın ardından yeniden buralardayım. Vatani görev için ara verdiğim yazılara askerlik tam bitmese de devam etmeye çalışacağım.  Bu dönem içerisinde eskisi kadar olmasa da ekranda neler olduğuna bakmaya çalışıyorum. Uzun süre yazmış olduğum yazının başrolünde ise kaderi ile oynanan O Hayat Benim var.

Bilmem kaç yüz bölümdür ekranda olan, o hayatın kime ait olduğunu dönem dönem anlayamadığımız O Hayat Benim'in pazar akşamlarının klasiklerinden bir tanesi olduğunu artık bir çoğumuz kabul ediyoruz. Bu durumun oluşmasında ise FOX'un dizi ile yakından ilgilenmesi ve sezon açısından çok uzun bir süre dizinin arkasında durması geliyordu. İşte bu durum geçtiğimiz günlerde ''nedense'' tersine döndü.

4 sezondur ekranda olan ve pazar günü denilince akla ilk gelenlerin başında gelen O Hayat Benim geçtiğimiz hafta itibariyle salıya geçti. Bir de yeni başlıyormuş ya da izleyici ''ille salıya alın n'olur'' demiş gibi döndürülen reklamlar da cabası.

Dizinin şu meşhur kahramanlık furyasından nasibini yeni alan Savaşcı isimli dizisi için taca atıldığı kesin. Kesin ama bu Savaşçı isimli dizinin O Hayat Benim kadar gideceğini kim söyleyebilir? Aksini yani gitmeyeceğini ben bile söyleyebilirim. Çünkü gitmeyecek yani bu net. İki dizinin entrikasal alt yapısına baktığınız zaman neden böyle dediğimi daha iyi anlarsınız.

Sonuç olarak ; dizi güzelce salıya alındı. EDHO'nun karşısında direnmesi beklendi,Anne'yi sollaması istendi. Ama....

Gel gelelim Efsuncuğum dahi dizinin 20 küsürlü sıralarda yer almasını engelleyemedi. Yani izleyici ''illa salıya alın n'olur'' diye bir şey söylemediğini ve istemediğini belli etmiş oldu. Bu durumda FOX yıllardır kahrını çeken ve kasasını dolduran O Hayat Benim ile ilgili istemeye istemeye ve ''Muhteşem Final'' şişirmeleri ile final kararı verecek. Oldu bitti.

Ne olursa olsun,şu sektörün anlık ve çıkarcı işlerinden tiksinmemek elde değil. Ben tiksiniyorum ama siz de ben buralarda yokken benim yerime tiksinirseniz çok sevinirim.  

Şimdiden teşekkürler :)

Anıl KOLDAŞ

koldasanil@gmail.com

twitter.com/koldasanil

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 661
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3480
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster