Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
201
 

O kadar dürüst olursak ayıp mı olur?

Geçmişteki deneyimlerimiz, bizi zenginleştiren, farklı bakış açısıyla şimdiye bakmamızı ve böylelikle istediğimiz sonuçlara ulaşmamız için bu defa daha farklı tercihler kullanmamızı sağlayan en önemli araçlar.

Geçmişimizdeki yaşadıklarımızdan ders aldık değil mi? O halde bu defa aynı hataları yapmayacağız. Buraya kadar harika.

Kadın erkek ilişkisini ele alalım mesela. Geçen defa çok sadık, açık sözlü ve sevgilinizi üzmemek, ona ayıp olmasın diyerek biraz kendi isteklerinize, programlarınıza, arkadaş görüşmelerinize dikkat ettiniz. Aklınız onlarda kala kala evde oturdunuz, oysa o akşam onunla zaten buluşmayacaktınız.

Sonra ne oldu? Pek çok yıl süren ilişkide bir adım ileri gidemediniz. Ne aynı eve çıktınız; değil evlenmek, ne de onun çevresini doğru dürüst tanıdınız. O da sizin arkadaşlarınızla fazlaca görüşmek, takılmak istemedi zaten.

İşte şimdi yeni gelen sevgiliye de aslında aynı şekilde saygılı ve dikkatli davranmak istiyorsunuz. Onu kırmamak, üzmemek. Bir yandan da diyorsunuz ki içinizden; “Bunu yapmak sana bir ayrıcalık getirmedi. Sen evde oturduğunla kaldın.”

Kendinize de söz vermiştiniz: “Bir daha asla istediğim şeyleri yapmaktan alıkoymayacağım kendimi, onu sevmemin, ona saygı duymamın kıstası bu değil.”

Oysa içinizde, kimbilir hangi nörolojik ağınızda eski bir hikayeniz arkadan dönmekte. Siz yine nazik ve düşünceli oluyorsunuz, bir yandan da hikaye diyor ki: “Boş işler bunlar. Bu yüzden yanında kalacak biri gerçek bir ilişki nedir bilmiyordur. Sen dürüst ol ve ona o geceyi onunla geçirmemenin nedeninin sadece arkadaşlarınla olmaya ihtiyacın olduğunu söyle. Anlarsa ne güzel. Anlamazsa da fırsat ver, seni, gerçek seni tanısın, ve güven duysun.”

Gel gör ki, iki ucu da sivri değnek. Ya bu yüzden güzel bir ilişkiyi daha başlangıçta bozarsanız?

Daha başından olduğunuz kişiyi yansıtmazsanız peki, yeterince dürüst olamazsanız, sırf ayıp olmasın diye onun isteklerini yaparsanız biliyorsunuz ki artacak karşınızdakinden beklentiniz. Siz çünkü fedakarlık yapmaktasınız. Onun sizin için yapmadığı (bilsin, bilmesin) herşey içinizde büyüyecektir.

Ayıp olmasın diye napalım o kadar da dürüst olmayalım mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

karşındakinden istenicek şey var istenmcek şey var mesela bi kadının karyerine işine karşmak ne kadar doğru.. kadının hayatı ile ilgili kararlarında seçim yapmasını beklemek bencilliktir sadece kendine bağımlı olması için saçma sapan isteklerde bulunursan oda seçimini onu destekleyenden yana kullanır

savas barka 
 19.03.2013 16:26
 

yeni bi ilişkide eski hataları yapmamk için elinden geleni yaparsn da.. karşındaki kıskançsa ne yaparsan yap çileden çıkarır seni.. herşeyden önemlisi kendin değişmediğin sürece hep aynı kişileri seçiysun .huyunu suyunu beğndiğimz bi arkadşımız bizim yermze seçim yapsa fena olmaz :))

savas barka 
 19.03.2013 8:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 05.01.13
 
 

TED Ankara Koleji ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü sonrasında Interbank ile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster