Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
2792
 

O kadar sevdim ki resmini..

O kadar sevdim ki resmini..
 

'' O kadar sevdim ki resmini;

işte bugün konuştu benle..
yorulmuştum çalışmaktan,
karda uzun yürüdük senle..
geceleri resmine baktım,
olanları anlattım..
"seni bir görsem" diye diye
uyudum yağmurun sesiyle..

O kadar sevdim ki resmini..

Biliyorum görünce beni,
hep tanıyordum diyeceksin..
rüyalarımda hep sen vardın;
hep tanıyordum diyeceksin..
okuduğum her cümlede,
konuştuğum her insanda,
gördüğüm her güzellikte
sen de varsın;
sen hep varsın.. ''

- Grup Yeni Türkü / Resim -

. .

Bildiğim bir melodi gibi kulaklarımda yankıyan; hiç tatmadığım halde tadı damağımda kalmış belki.. Şimdiye değin hep yanımdaydın belki de; belki her sokağı seninle adımladım da; gerçekten yanımda olduğunda bir gün "bu yollarda senle çok yürüdük" diyeceğim, yahut sen aslında hiç geçmediğin o yolları zaten biliyormuşsun gibi elinden tutup, belki..

Ne kadar anlatsam anlaşılmaz bir özlem benimkisi.. Belki söylesem dostlarıma; belki anlatsam kimseler göremeyecek içimdeki seni; benim gördüğüm gibi.. "olmaz" diyecekler; bir hayal olduğunu söyleyecekler; senin hayalimdeki en güzel düş olduğunu; her an seninle olduğumu kimse anlamayacak.. Yastığımda kokunu duyduğumu; yaptığım yemekleri sana tattırmak için yaptığımı; okuduğum kitapları misal, sana anlattığımı bilmeyecekler.. Hatta belki sen de.. En derinlerimde bir yeri fena halde acıtan; ağrıtan o takati tükenmez yaranın sen olduğunu bir bilsen..

En kuşku dolu anlarımın senin de onlarla bir olup, aslında senin içimde bir yerlerde gizlenen bir parçam olduğunu, artık sensiz olmadığını; sensiz hiçbir şeyin tadını alamadığımı inkar etmen olacağını düşünerek yaşadığımı bir bilsen, görsen..

Nerelerden gelmiştim oysa ki.. Kendi benliğime yenilirken; derinlerde bi yerlerde dipten kum çıkarmak için debelenirken; ben.. Seni bulmuştum onca hengamenin arasında.. Avuçlarımın arasında parlayan bir taş gibi belki; ama öylesine; kendi halinde, buruk.. "benim" deyip de sahiplendiğim ne varsa binbir zahmetle hayatıma kattığım; uçup gitmesinden belki de.. Korkuyorum.. Biliyorum aslında; sen varsın.. Fiziksel yahut tensel temastan önce üstelik; oradasın..

Demiş ya şair;

" Her sabah seninle başlar.. Önce gözlerin girer odamdan içeri.. Sonra ellerin, saçların, dudakların.. Bir bir hatırlarım her sabah senin olan ne varsa.. Yüzüm aydınlanır; şarkılar söylemek gelir içimden.. Yakınlarda bir kuş öter, uzaklarda bir tren sesi.. Her sabah seninle başlar; ve ben, her sabah, taa içimde bir ağrı gibi yokluğunu duyarım.. "

Bazen ansızın sıçrayıp uykumdan ya da daldığım derin düşüncelerden; ya diyorum; ya yoksan?.. Ya ben akıp giden onca gün içinde yalnızlığımın beni delirten girdaplarında bir hayale tutunmuş gidiyorsam?.. Tütsü diye bir şey yoksa gerçekten ve ya " O " sen değilsen; orda değilsen?..

Gelmeyeceksen belki, hem de hiç..

Uykumun içine saklanıp orada kalkmak istiyorum böyle zamanlarda.. Orada benimle; benim seninle olan dünyamda kalalım istiyorum.. Kimseler bulaşmasın bize; karışmasın kimseler.. Gelecek yahut geçmiş günlerin bütün boktanlıkları hayatımızın dışında kalsın.. Sen de kal benimle orada..

Sarılıp yaşayalım..

Biliyorum aslında; sen varsın..

" O kadar sevdim ki resmini.."


05.Ekim.2010
Kerem Porazan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bende çok beyendim,yüreğinize sağlık sayın yazar.En azından siz insanlığı ötekileştirecek ve üzecek şeyler yazmamışsınız.Ne mutlu size içinizde sevgi var.Allaha emanet olunuz.Saygılarımla...

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 05.10.2010 15:29
Cevap :
" Şimdi ben kendimden çıkıp gitsem say ki, çıkarma işlemidir yaptığım ne kalır benden geriye.. "  05.10.2010 17:58
 

Çok güzeldi.

Esma KAHRAMAN 
 05.10.2010 15:00
Cevap :
Teşekkürler..  05.10.2010 15:02
 

''Ezginin günlüğü'' de -çekmecemde resmin vardı,baka baka bitirdim- diyor.Bazen bakmasakta,resim anılarda kayıtlı,silinmiyor gözden.Yazılarınızı,şiirlerinizi çok seviyorum,beğeniyorum.Sevgilerimle

Leylim. 
 05.10.2010 14:13
Cevap :
" Çerçevesiz resim, ruhsuz insana benzer.. " diyor Van Gogh.. Ruhumuzdan parçalar sunamıyorsak cismani yanımızda, belki de artık resimler kağıt yerine yüreğe basılmalı evrende.. Sonsuz muhabbet ve teşekkürlerimle..  05.10.2010 18:02
 
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 14492
Kayıt tarihi
: 17.12.09
 
 

İmgelemelik 'ten düştüğü 6.Mayıs.Bindokuzyüz... ~ fi tarihinden bu yana; Sonsuzluk 'da insan.. Yüre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster