Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
215
 

O kurşun sekti de geldi..

O kurşun sekti de geldi..
 

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, mağdurları oynama pozisyonuna girdi ve muhalefet partilerini aklınca köşeye sıkıştırmaya ve akıl dışı yayılım ateşlerine başladı.

Bu arada en son kullandığı ve bana göre en ilginç olanı, Anayasa Mahkemesinin kararının kendisine sorulması üzerine “Bu demokrasiye sıkılmış kurşundur” dedi…Bundan evvelki yazılarımda da dediğim gibi, cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda 184 toplantı yeter sayısı, 367 birinci ve ikinci turda karar yeter sayısı düşünceme devam etmekle beraber, Anayasa mahkemesi de son kararı ile kilitlenen ve yardan yuvarlanmakta olan demokrasiyi kurtaran ve yardan alan olmuştur. Dolayısıyla bu karar “Bu demokrasiye sıkılmış kurşundur” değildir.

Eğer “Kurşun” ise bu daha önce kendilerinin, yani Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Bülent ARINÇ gibilerin demokrasiye sıktıkları, hatta otomatik tüfekle zaman zaman demokrasiyi taradıkları kurşunlardan birinin, kendilerine doğru “Seken”den başka bir şey değildir. Demokrasiye bu güne kadar kendilerinin sıktıkları kurşunlardan birinin, sekerek kendilerine doğru gelmesini ve yaralamaya neden olmasını millete şikâyet etmelerini anlamak mümkün değil.

Ama izleyiniz…

Bundan sonra “Aldatmaya çalışma” konusunda ne kadar çaba harcayacaklarını göreceksiniz. Benim üzüntüm, bu çalışmaların ve gayretlerin “Milletim” tarafından kabul görme olasılığının çok olması. Tandoğan Meydanı ile Çağlayan Meydanındaki “Görüntü” bizi aldatmamasını veya göründüğü gibi sonuçlanmasını bekliyorum.

Rasgele “…demokrasiye sıkılmış kurşun…” bir de bakarsınız bize doğru da gelebilir.

Bir not da Bülent ARINÇ için…

Bugün yaptığı açıklamada kendisinden söz ederken “Anayasa üzerine yemin etmiş bir olarak” diye söze başladı. Bu yemini eden birisinin “Çankaya’ya Müslüman bir cumhurbaşkanı çıkacak” demesini de nasıl yorumlamak gerek, takdir sizlerin.

Bu da dikkatinizi çekmek için “kısa” blog yazısı oluyor…

02 MAYIS 2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 857
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster