Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '08

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
356
 

O nedir.?

O nedir.?
 

Güldüklerinde, gerçek gülüş'ün tüm yansımalarını görüyosunuz..Hiç bir yapay mimik göremezsiniz yüz ifadelerinde..çünkü gülmek olsun diye gülmuyorlar..Kahkaha attıklarındaysa, en içten, en derinden gelir iç kulağınıza..

Üzüntülerini de üzüntü gibi yaşarlar..Matemleri de matem gibi..Kızgınlıklarıysa, şiddetsiz, tartışmalı bir kızgınlık ifadelerini görürsünüz yüzlerinde..hep dıyalogdan yanalar sorun çözümlemelerinde..

Gerçekleştirmek istedikleri ideallerinin hedeflerine ulaşma çabalarında mantıkları ve duygularını paralel kullanarak sonuca varmak isterler..

Ticari ilişkilerinde hep doğruları görürsünüz onlarda..Eğer bir gömlek üretici firmaysa kendileri, örneğin yüzbeş santimetreden üretilecek bir gömleği, yüziki santimetreye düşürüp, artı kazanç sağlamak istemezler..
Verdikleri sözlerin hep arkasında olmaya çalışırlar..
Yalanları yoktur..

Akıllı, insaflı ve namuslu olmak yaşam felsefeleridir..

Yaşamları boyunca çiçekleri ve hayvanları çok sever ve önemserler..
Kadınlar, yaşamlarında erkelerin olmazsa, olmazlarındandır..Erkekler de aynı şekilde..Birliktelik oluşturdukları kişilerle hep kolkola, elele görürsünüz..dahaçok elele oldukları görülür..
Eğer ilişkileri noktalama durumlarına geldiğinde, birbirlerini üzmeden, kırmadan, uygar ve saygılı bir şekilde noktalamasını bilirler..

Kim bunlar.? Kim bunlar.?
Evet kim bunlar.?

Bahsettiğim kişiler Hristiyan kültürü ile yaşamlarını sürdürmekte olan batılı insanlarımız..

Ben bir Müslüman çocuğuyum..
Etrafıma baktığımda.. kendini zorlayarak gülen insanları görüyorum..yapay gülenler..hele, hele kahkaha attıklarında sadece harfler çıkıyor ağızlarından..
Kızgınlıklarında hep şiddet'e dayalı eylemlerini görüyorum..İdealleri yok gibiler..çokları ideal nedir bile bilmezler..Bir manifatura mağazası açarlar, üç ay, beş ay denerler..baktılar olmuyor, gıda sektörüne geçerler, "emlakcılık iyi iştir" derler, umdukları gibi yürümez işleri..hep kısırdöngüdeler adeta..
Ticari ilişkilerinde yalan ve yemin başlıcalarındandır..
Sözünde durmak mı.?
O nedir.?
O ne kelimedir öyle.?
Ömrü boyunca duymamıştır o kelimeyi..
Fanüsten mi çıkarıyosun be memet.!
Kapat şu fanüs'ü kapat.!
Allah, Allah..adamın beynini karıştırıyosun..

Çiçek ve hayvan sevgilerinde "Number one"ler..Bir çiçek sevdalıkları vardır, işyerlerindeki çalışma masalarında hep çiçeklerle doludur..sadece yazı yazdıkları kağıtları kadar boşluk görürsünüz..evleri ve bahçeleri çiçeklerden geçemezsiniz..yollar tıkanmıştır..! Çoğu kişiler hayvan beslemektedirler..! Hayvan beslamayenlarin sayısı adeta yok gibi birşey..

Kadın-Erkek ilişkilerinde, garanticilik vardır..Flörtlük dönemlerde hep sahte gülücükler ön plandadır.. Erkek, cinselliği ön planda tutarak, karşı cinsi elde etmek için hep yüzünü maskalamaktedir.. Kadın ise, "Hele bir nikahımı aliyim" der.. bir de çocuk yaptık mı..olay bitmiştir..
Ya evlilikleri yürümeyip, ayrıldıklarında neler oluyor dersiniz.?
Söylememe gerek varmı efendim.?
Kök söktürüyorlar adeta birbirlerine kök.!

Ha.. yukarıda gömlek üretici firma örneğini vermeyi unuttum..yüzbeş santimetreden üretiliyordu demiştim gömlek değilmi.? Doksan santim neyine yetmiyor...

İstisnalar kaideleri bozmaz..

Sevgilerimle..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2212
Toplam yorum
: 1102
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster