Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
10
 

O Parti Kapatılacak mı?

90'lı yılların başlarında dönemin İçişleri Bakanı Ağar söylemişti zannediyorum 'dağdan insinler ovaya ve siyaset yapsınlar' diye..

O dönemde toplumda siyasiler tarafından oluşturulan algı şöyleydi; 'Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan Kürt kökenli vatandaşlar bölünmek istiyorlar ve o yüzden dağa çıkarak terör eylemleri yapıyorlar'..

Oysa Kürt kökenli vatandaşlar tıpkı Laz Gürcü Roman Çerkez kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaş gibi olup asla bölünmek gibi bir isteklerinin olmadığını biliyoruz. PKK terör örgütü ABD'nin örgütlemiş olduğu bir paralı terör örgütüdür.

ABD bu terör örgütünü neden örgütlediği çok açık. Askeri harcamalarını arttırmak, ülke ekonomisini zayıflatarak dışa bağımlı ekonomi yöntemiyle ülke varlıklarını özelleştirme statüsüyle yabancı şirketlerin eline geçmesini sağlamak!.

Durum bu kadar açık ve nettir.

Zaten 84'den bu yana gelmiş geçmiş hükümetler dönemlerine bakıldığında ülke varlıklarının tek tek elden çıkarıldığını herkes görmekte ve tüm bu gelişmelerin bir emperyal oyunlarından ibaret olduğunu Türk halkı tarafından geç de olsa anlaşılmaktadır..

90'lı yılların başlarında etnik bir partinin kurulmasına izin vermeyen anayasa kuralları yok sayılarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından etnik partinin kurulmasına izin veriliyor, bugün bu etnik parti kendi elleriyle kurmuş oldukları partiyi gene kendi elleriyle kapatmak istiyorlar bir daha başka isimle dahi açılmamak üzere. Bu etnik parti oluşumu sayesinde gelmiş geçmiş hükümetlerin hepsi de yararlanmış, daha dün İstanbul seçimleri tekrarlanması öncesinde Bahçeli İmralı'dan gelen mektubu sahiplendiğini görmüştük oy uğruna.

Büyük fotoğrafa bakıldığı zaman güvenli bölge oluşumu sonrasında Amerika zaten PKK terör örgütünü ülke dışından Suriye topraklarına kaydıracağı için (kaydırdı da zaten) etnik parti'ye de ihtiyacı kalmadığı görülüyor.

Bundan sonra Amerika, Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçireceği için bütün oyunlarını Ortadoğu için oynayacaktır.

Cumhuriyetimizin 100'ncü yılında kapatılacak olan etnik partinin milletvekillerinin de içinde bulunduğu yeni bir güçlü parti ile ülke yoluna devam ederse şaşırmayalım.

.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2217
Toplam yorum
: 1102
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster