Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
99
 

O Ses Diyarbakır

O Ses Diyarbakır
 

03.11.2018 Tarihinde TV 8’de yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında Televizyonculuğun son zamanlarda kaybolan prestijini farklı bir tarzla canlandırdı Acun Ilıcalı.
 
Kaç yıldır benim hiç kaçırmadan izlemek istediğim programlar arasında O Ses Türkiye. Çünkü bir noktada siyasetin ayak oyunları ile kirlenip, insanların algıları ile oynanan bir yayın akışı izleyen televizyon kanalları artık gına getirdi insanları.
 
Hele belirli grupların tekelinde aralarına karbon kağıdı koyulmuş gibi aynı teraneyi çalan ciddiyetsiz o kadar çok program yapıyorlar ki insanı ekrandan soğutmaya yetiyor da artıyor bu davranışları.
 
Sürekli temcit pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılıp günlerce işlenen haber portalların da, akşamları kadrolu müdavim durumundaki yorumcuların tuttuğu nabızlar artık sağlıklı atmıyor.
 
İşte Acun’un televizyonculuk anlayışındaki farklı bakış açısı izlenme oranlarındaki yüzdeleri uçuruyor. 
 
Bu akşam yayınlanan programda, Diyarbakır’da çekimi yapılan öğrencilerle otantik köy ortamında doğası bozulmamış organik davranış kalıplarının insanın yüreğini tatla sızlatarak çekimi yapılan sahneler tadından yenmez düzeydeydi.
Hele o çocukların döner koltuklar niyetine plastik sandalyelerdeki döndürme seansları hem yaratıcılığın, doğal oyunculuğu tiyatral bir şova dönüştürerek gerçekleştirmeleri, o ilkokul çağındaki çocukların kendilerine olan özgüvenleri ile birleşince kırık yerel şiveleri ile her çocuğun iç dünyasında şekillendirip yorumladığı oyunculuk çok güzel bir tat verdi.
Hele bir okulun tüm öğrencilerinin İstanbul’a getirilip programa katılımları, onların ağırlanması, hava yolu ile taşınması, barınma ve sosyal ihtiyaçları derken oldukça büyük bir bütçeyi duyarlı iş adamlarının birkaçının sponsorluğun da gerçekleştirmeleri takdire şayandı.
 
Gençliğe ve öğrencilere yapılan yatırım en güzel ve doğru yatırımdır bence. O Ses Türkiye’ye katılan öğrencilerin gözlerindeki ışıltı gelecek için umut vererek yeşeriyor. Topluma kazanmanın sosyal boyutu bu olsa gerek.
 
Bölge ve şehir farkı gözetilmeksizin sosyal devlet anlayışının eğitim eşitliği kapsamında tüm sosyal boyutları ile kucaklandığı bir öğrenim seferberliğinin tüm katmanları ile uygulanacağı bir Türkiye dileğimle… sevgiler, saygılar sunuyorum gençliğe… 03.11.2018 Adil Bozkurt 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 133
Toplam yorum
: 93
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 183
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster