Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '14

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
784
 

O Ses Türkiye Finali ve Gökhan Özoğuz

O Ses Türkiye Finali ve Gökhan Özoğuz
 

Görsel: Alıntıdır


Yarışma başlarken favori olmayan ve belki de favori gösterilecek son kişi olan Gökhan 4 yarışmacısıyla finale kalınca O Ses Türkiye formatının bulunduğu ülkelerde şimdiye dek görülmeyen bir rekora imza atmış oldu.

Gökhan bundan sonra en az Murat Boz kadar, en az Ebru Gündeş kadar ve belki de onlardan daha fazla favori olacak. Önümüzdeki yıl yine jüri olarak kalırsa birçok yarışmacının onu tercih edeceğinden eminim. Üstelik müzik türü ayırt etmeden.. Şöyle ki alaturka alt yapısı olanlar ağırlıkla Ebru Gündeş'i, yabancı pop alt yapısı olanlar Hadise'yi, pop alt yapısı olanlar da Murat Boz'u ağırlıkla tercih ederken Gökhan'ı hemen hemen her türden müzik alt yapısına sahip olanlar tercih etti, edecek.

Sempatisi ve içtenliği onu farklı kılan özellikleriydi. Eurovision'da ülkemizi başarıyla temsil eden Atena grubuyla birlikte tanınmaya başlamıştı. O Ses Türkiye ile daha çok tanınma fırsatı buldu. Sempatik tavırları, doğallığı ve içtenliği onu az da olsa diğer jüri üyelerinden farklı kıldı. Jürideki sempatik sanatçı Murat Boz'un doğallığı, Hadise'nin sevimliliği ve Ebru Gündeş'in asaleti onda da vardı. Kanaatimce hepsinin senteziydi Gökhan. Tıpkı yarışmacıları gibi..

Abdest alırken çekilmiş fotoğrafından sonra çok tartışıldı. Dövmeleriyle abdest olur mu olmaz mı tartışmaları sürerken onu tanıyan magazin yazarları Gökhan'ın manevi dünyasını yansıttılar klavyelerinden. Dövmeleriyle, aykırı tarzıyla, pop alt yapısıyla farklı bir görünüm çizen Gökhan Türkiye tarafından tanındıkça daha çok sevildi. Göründüğü gibi olmadığı çıktı ortaya.

Şöhret ve para onu değiştirmedikçe, içtenliğinden ödün vermedikçe, insanları sevmeye devam ettikçe Türkiye de onu sevmeye devam edecektir. Bize de onu tebrik etmek düşer. Tebrikler Gökhan..

İçtenliğin, insanlığın, sanatçı duyarlılığın için.. Teşekkürler Gökhan..

Yarışmayı hak ederek kazanan Hasan'ı da tebrik ediyoruz. Yolu açık olsun.

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

21.01.2014

www.murathacioglu.com

https://twitter.com/murathacioglu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Murat Bey, yarışmayı seyrederken aklımdan geçenleri birebir yazınızda okudum. Gökhan'ın yaptığı müzik tarzını pek dinlemediğimden, jüri olduğunu duyduğumda "Acun başka birini bulamamış mı?" diye düşünmüştüm ama şimdi iyi ki Gökhan'ı seçmiş diyorum. Eminim bu yarışmayla birlikte hayran ve dinleyici kitlesi kat kat arttı ve ben de onlardan biriyim artık. Bu yıl ki O ses Türkiye en iyisiydi. Baştan beri favorilerim Yasemin ve Hasan'dı. Kazandığına çok sevindim... Selamlar

KOMSU KIZI 
 21.01.2014 0:38
Cevap :
Hasan'ı ilk dinlediğimde sesine hayran kalmıştım. Bir çok iyi ses vardı. Malumunuz biraz şans da gerekiyor yarışmada. Hasan hakederek kazandı elbet. İkili elemelerde Gökhan'ın doğru seçimleriyle finale kala geldi.. Gökhan ise bambaşka biriymiş :)) Yorum ve katkı için teşekkür ederim. Selam ve muhabbetle..  21.01.2014 15:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster