Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
2179
 

Obama "soykırım" demedi diye boyumuz bir karış uzadı!

Obama "soykırım" demedi diye boyumuz bir karış uzadı!
 

ABD Başkanı Barack Obama, 24 Nisan başkanlık açıklamasında 1915 Ermeni olayları için ''soykırım'' nitelemesini kullanmadı. Bunun yerine Ermenice "büyük felaket" anlamına gelen "Meds Yeghern" i kullandı.

Çoook mutlu olduk çok…Milletçe boy ortalamamız bir karış uzamıştır artık! Ermeniler için büyük felaketti de bizim için neydi? Van, Erzurum, Doğu ve Güneydoğu Anadolu da yüz binlerce vatandaşımız kesildi yakıldı ama Batı için bunun pek önemi yok nasılsa!

Barack Obama, 1915 Ermeni olayları anma gününde yayınladığı açıklamada, ''94 yıl önce, 20. yüzyılın en büyük katliamlarından biri başladı. Her yıl, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde 1.5 milyon Ermeni'nin katledilmesi veya ölüme yürümesini anıyoruz'' dedi.

“Soykırım” demedi de noldu?

Düğüm her geçen yıl kördüğüm oluyor. Her yıl daha ağır bedel ödetiyorlar. Her sene bu durum Demokles’in kılıcı gibi tepemizde mi sallanacak? Amerika başkanı ne diyecek diye her sene kaygı içinde mi bekleyeceğiz? Artık bu işe kalıcı bir çözüm sağlanmalı. Bu yıl Azerbaycan’ı dışlayıp Obama'yi memnun ettik. Seneye de “soykırım” lafını kullanmaması için Van, Ardahan ve Erzurum'u Ermenilere bırakmamız gerekecek anlaşılan!

Binlerce masum insanı kesen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yüz binlerce insanı samanlıklara ve camilere doldurarak yakan gerçek soykırımcı Ermeni çeteleri için neden kimsenin kılı kıpırdamıyor?

“Soykırım” demedi ama daha beterini söyledi!

Ermenilerin son 94 yılda dinamizm, dayanıklılık ve yetenekleri sayesinde, kendilerini yok etmeye çalışanlara karşı direndiklerini belirten Obama, "Bugün, dostluk, dayanışma ve derin saygı duygularıyla her yerdeki Ermenilerin yanında duruyorum" ifadesiyle açıklamasını tamamladı.

Bir yandan barış görüşmeleri yapar gibi görünen Ermeni hükümeti diğer yandan bildiğini okumaya ve hatta meydan okumaya devam ediyor. Görüldüğü kadarıyla Ermeniler, bu günü bir matem günü olarak anmaktan çok Azeri kardeşlerimizle aramızı açtıkları için bir bayram havasında kutluyorlar vesselam…

Ermenistan Devlet Televizyonu ARM1, sözde "Soykırım Günü"nde Kars belgeseli yayınladı.

Belgeselde Kars'a 42 kilometre uzaklıktaki Ocaklı köyü sınırları içerisinde yer alan Ani Ören Yeri ve Ani Harabeleri'nden görüntülerin yanı sıra, Kars Kalesi, Kars'ta bulunan Rum kilisesi, Ermeni kilisesinin Kars Müzesi'nde sergilenen kapıları, Ortaçağ şehri surları ve Kars'ın tarihi yapılarından görüntüler de yer alıyor. Şehirdeki insanlardan ve köylerdeki tarihi yapılardan genel görüntülerin gösterildiği belgesel, 1.5 milyon Ermeni'nin katledildiği iddia edilerek 24 Nisan 1915'in "Soykırım Günü" ilan edildiği gün yayınlandı.

İster sınır kapılarını açın ister gönül kapılarını…. Bunların niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 301
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 5666
Kayıt tarihi
: 05.11.06
 
 

Söz konusu Atatürk ve Laik Cumhuriyet ise; asla tarafsız olamam! Ben; İş ve özel hayatımda Cumhur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster