Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
298
 

Öcalan İmralı'da muhabbette iken; Niçin Org. Başbuğ 'ağırlaştırılmış müebbette'?

Öcalan İmralı'da muhabbette iken; Niçin Org. Başbuğ 'ağırlaştırılmış müebbette'?
 

Bugün 21 Mart 2013 Bahar’ın habercisi, müjdecisi olan Newroz Bayramı’nı kutluyoruz.

Ben de tüm Milliyet Blog Ailesi ve İnsanlığın Newroz Bayramı’nı ‘dostluk,’ ‘kardeşlik’ ve ‘barış’ getirmesi dileğiyle candan kutluyorum.

18 Mart 2013 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel  eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile emekli ve muvazzaf 65 sanık için TCK 312/1.inci maddesi uyarınca, “Cebir ve şiddet kullanarak T.C. Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savcı Pekgüzel, YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz ve bazı Üniversite Rektörlerini TCK 312/1.inci maddesi uyarınca, yine aynı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Hem Türkiye’nin Silahlı Kuvvetleri’nin Komutanı, hem de bir Silahlı Terör Örgütü’nün ‘elebaşı’ olan Genel Kurmay Başkanı Başbuğ, sosyolojik ve hukuksal anlamda PKK Terör Örgütü Elebaşı Öcalan ile birlikte aynı ‘eli kanlı katil’ konumuna düşürülmüştür.

Türkiye’nin üzerinden kötü bulutlar ile sarılmış gökkuşağı geçmiştir. Mahkeme Genelkurmay Başkanı’nı sanık, PKK Terör Örgütü’nün bir liderini tanık sandalyesine oturtma aymazlığını da göstermiştir.

Bu ‘hukuk gaspını’ tarih boyunca T.C. Devleti’nin ‘silinemez ayıbını’  torunlarıma gerekçeli açıklamasını nasıl yapacağım?

Tarihin yapraklarını aralarken; 20 Haziran 1987 tarihinde Pınarcık Katliamı’nda PKK Terör Örgütü 16 çocuk,6 kadın, 8 erkek toplam 30 köylüyü katlederken; ileride bu ülkenin 26. Genelkurmay Başkanı olacak yağız Türk Genci, 51.inci Piyade Tümeni 247.inci Piyade Alay Komutanlığının gelmiş geçmiş ‘en başarılı komutanı’ olmanın gururunu yaşıyordu.

Yıllar yılları kovalıyor,, 15 Mayıs 1996 tarihinde PKK Terör Örgütü’nün 6. Kongresi’nde teröristlere intihar eylemlerini teşvik etmek amacıyla;

“Ne kadar eylem, o kadar propaganda”

“Ne kadar eylem, o kadar otorite” söylemleri ezberletiliyor

Türk Ordusu’na komuta etmiş olan Başbuğ’un arkadaşlarını örgütleyip, terör örgütü kurmak ve örgüt elebaşı olarak yönetmekle suçlanmış, bir Genelkurmay Başkanı yaşamını ve askeri kariyerini ‘Terörizm ve Çözüm Önerileri’ üzerine ‘hasr’etmiş’ ve hatta ailesinden özverili destek almıştır.

İşte Türk Ordusu’nun Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’un kariyerinde geniş yer alan ‘Terörizm’ üzerine yaptıkları TSK’nde hala yankı uyandırmaktadır.

21.03.2013, İzmir                                                                 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Türtat beni de en çok üzen şudur. TSK da en üst düzey görev alanlar dahi, nasıl oluyor da eli kanlı terör örgütüyle bir tutularak aynı potada eritilmeye çalışılıyor. Ne kadar ilginç. Bir yerde PKK, diğer tarafta TSK. Ayıp olmuyor mu? Biri çoluk çocuk öldürmekten, diğeri memleketi kurtarmaktan mı? Sayın Türtat, itirazım yazı başlığınıza. Başlığa tekrar bakalım. "Öcalan muhabbet, Başbuğ müebbet" Hiç ikisini yan yana gösteren bir yazı başlığı olabilir mi? Başbuğ'la aranızı bozmak istemem, fakat onun yerinde olsam bir terör örgütü lideriyle aynı potada eritilmek istemezdim doğrusu. Bu benim için bırakın müebbet hapsi "ölüm" demek olurdu...Selamlar.

DurmuşGüler 
 22.03.2013 13:30
Cevap :
Merhaba, Dikkat çekmek amacıyla uyak yapılmıştır. Teşekkür ederim.  23.03.2013 19:46
 

Merhaba Ben bir subay eşiyim ve terörle mücadelede eşlerimizin ve bizim çektiğimizi yalnız bizler biliriz ne kadar söylersek yaşamadan bilinmez. Karşılığı buymuş,yazıklar olsun ve ben hakkımı hukuka asla helâl etmiyorum.Bir başbakan iki erdoğan videosunu seyrederseniz anlarsınız.Devir padişahlık devri Recep bey kendi ağzınla söyledi bunu.Yüce Rabbim elbet zamanını bekliyor bunca vebâlin karşılığını vermek için.

SAHAFÇA 
 21.03.2013 23:17
Cevap :
Babamın bir sözü vardır, "Men dakka dukka" yani, "Kötülük eden kötülük bulur" hiç merak etmeyin. Teşekkür ederim.  23.03.2013 19:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster