Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
515
 

OD- Aşk, ateş demekti

OD- Aşk, ateş demekti
 

Konu başlığı yeni çıkan romanıma ait, yanılmıyorsam ülkemizde bir ilk, bizim öz destanlarımızı ve özellikle şamanizmi temel alan ilk tarihi-fantastik kurgu denemesi, dağıtıma yeni girmesi nedeniyle şimdilik sadece yayımcı kuruluşun internet kitapçısında, umarım ilginizi çeker, yorumlarınız ve eleştirileriniz sonraki çalışmalarım için yol gösterici olacaktır, saygılarımla...

ROMANDAN ALINTILAR :

Ruhunun nerelerde gezindiğini hatırlayamıyordu. Biraz duraksadıktan sonra gözlerini kapayarak başını geriye, güngörmüş çınara yasladı. Ürpermişti. Dayanamadı, gözlerini tekrar açtı. Yapraklar arasından zaman zaman sızmayı başaran sonbahar güneşi, gözlerini kamaştırıyordu. Ellerini iki yana açtı ve dua edercesine havaya doğru kaldırdı.

“Ey ihtiyar ağaç! Her kış ölüp baharla birlikte tekrar dirilirsin, hem de yüzlerce defa bıkmadan usanmadan, söyle bana aşkta böyle bir şey midir? Bahara olan aşkın mıdır seni dirilten, ayakta tutan? ”

Kadın ateşti, lâkin yok eden cinsten. “Önce ateşleriyle eriterek kıvama getirirler, sonra hissettirmeden kalıplarına alırlar, nihayetinde de sözleriyle döve döve yeni şeklini verirler” diye mırıldandı. Katlanılması zor bu manzara karşısında içi öfkeyle dolmuştu. Daha fazla dayanamayıp bakışlarını Güştarb Dağları’nın sisli doruklarına çevirdi. Yaşamın yalın ve acı gerçekliğini bir çırpıda unutuvermiş, kadim dostu ile paylaştığı onlarca güzel hatıra arasında kaybolup gitmişti.

Mahlûkun gözlerine, daha doğrusu gözlerin olması gereken iki boş çukura bakakalmıştı Kamkagan. Dolunayın aydınlığına rağmen hâlâ simsiyahtı. Çocukken saklambaç oynadıklarında, çoğu zaman gizlendiği, kimsenin bilmediği ve kimseyle paylaşmadığı küçük mağara bile bu kadar karanlık, boş ve siyah değildi. Kesik gırtlağından sulu çamur renginde kan sızmaya başlamış, ortalığı hayvan leşi gibi iğrenç bir koku sarmıştı. Hiddetle tuttuğu saçları bıraktığında, mahlûkun cansız bedeni önüne yığılıverdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 599
Kayıt tarihi
: 07.09.06
 
 

Ankara doğumluyum. Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra bankacılık sektö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster