Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
36
 

Ödediğim Vergi Devletin Bana Yaptığı Hizmetin Karşılığıysa Geri Versin çünkü Hizmet Almıyorum

Herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının devletten hizmet almaması mümkün değil elbette. Çok ekstrem durumlar, TC vatandaşıdır ama yurtdışında yaşıyordur falan.

Ama ödediği vergi kadar hizmet almaması mümkündür.

Adam kanunlara saygılı biridir mahkeme falan bilmez. Sağlığına dikkat ediyordur hastane bilmez. Çocuğunu özel okullarda okutuyordur. Yani devletten hizmet almıyordur.

Bu ülkede yaşıyor olmanın da bedeli varsa ayrı…

Normalde ödediğiniz vergilerle aldığınız hizmet denk olmaz da dikkat çekici farklar ortaya çıkınca yazmak gerekiyor…

Adam senede on dava açıyor, 20 kere devlet hastanesine gidiyor, her gün polis çağırıyor emniyeti meşgul ediyor, bilmem kaç çocuğu devlet okullarında okuyor vs… Devlet sanki ona çalışıyor. Bir başkası bu kadarını ömrünün sonuna kadar bile yapmıyor. Mesela benim 60 senede bir kere emniyet bir kere de mahkeme işim oldu ve toplamda hastaneye 20 defa gitmemişimdir. Devlet bana ne harcamış olabilir ki?

Enteresan olan şey bunların ikisi de aynı vergiyi veriyor hatta daha fazla hizmet alan daha az vergi veriyor. Yani tıpkı birilerinin kaçak elektriğini ödediğimiz gibi hizmet parasını da ödüyoruz.

Devlet belki benden yılda 5 bin lira vergi alıyordur. 40 yılda 200 bin lira. Bana yapılan hizmetin bedeli 50 bin lirayı geçmez. Bir başkası da bunun tam tersi maalesef…

Devletten aldığımız hizmete göre mi vergi ödesek acaba?

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Korkut: Yorumu bitirmeden " Yorumunuz kaydedildi " şeklinde yorum gitti ancak nereye gittiğini bilmiyorum.Hizmeti Belediyelerden başlamak lazım bir semte hizmet götürüyor lakin tüm topluma yansıtıyor.Ayrıca en bariz örnek su makbuzlarında ki giderler.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 02.12.2017 15:18
Cevap :
Pek anlaşılamayan, değerini bulmayan yazılarımdan biri de bu.Devlet bizden şu kadar vergi alıyor. Benden 300 bin lira(yaklaşık bu güne göre) vergi almış. Bana bu kadarlık hizmet mi yaptı.Eğitim kendi paramla. Sağlık kendi paramla.Adalet, hayatım boyunca bir kere mahkemeye gitmişim.Türkiye halkı gerçekten bilinçsiz. Şu yazıyı kimse okumadı.Bu ülkeden bir şey olmaz!  06.12.2017 20:35
 

Ne kadarı hizmet ne kadarı israf kim biliyor?

Kadri KANPAK 
 30.11.2017 12:26
Cevap :
İnsanların alışkın olmadığı bir konu, yazı hiç okunmadı. Okuyanlar da böyle şey olur mu diyordur.Devlet benden bugüne kadar en az 300 bin lira vergi almıştır.Bu kadar hizmet mi aldım ben? Bu böyle önemsiz bir konu mu ki?Ama kimin umurunda!Vergi veriyorsak karşılığında hizmet isteyeceğiz kardeşim!  01.12.2017 22:25
 

Kerim Kardeş! Bizim vergilerimizle yapılıp sökülen dinozorlara ne dersiniz? Selamlar esen kalınız.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 29.11.2017 9:21
Cevap :
"Bizim vergilerimizle yapılıp sökülen dinozorlara ne dersiniz?" Melih Gökçek duymasın...  01.12.2017 22:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5261
Toplam yorum
: 13624
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 662
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster