Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
580
 

Öf..! Yine mi..?

Öf..! Yine mi..?
 

Kabus yine başlıyor!

Uzun zaman önce ''en çok okunan, en çok yorum alan, bloğuna en çok kuş konan yazarlar'' tartışması vardı.

Bitti!

Sonra yazı dizileri geldi. ''Önce ben başladım, sen sus! Sen haklısın, ben haklıyım, o haklı, haftanın haklısı'' kavgası çıktı.

O da bitti!

Şimdi de piknik mevzumuz var. Yine ''önce ben yazdım, sonra sen yazdın; biz sarma yapacağız, biz yapmayacağız, benim mangalım senin mangalını döver '' lafları havada uçuşuyor.

''En çok katılımlı blog buluşması'' nı da hayırlısı ile idrak ettik bu arada.

Ne oluyoruz?

Bu toplantıların, yazıların, beraber gezip eğlenmenin, yiyip içmenin amacı ne? Bir araya gelmek, tanışmak, dostlukları pekiştirmek değil mi? İlla bir arıza niye çıkıyor? İki farklı arkadaşımız benzer bir etkinlik yapmayı düşününce illa biri diğerinin saçını yolmak zorunda mı? Birlikte, beraber olmuyor mu ikisi? Birbirine destek olmasını bilemeyecek bebeler miyiz biz? Niye bir diğerimize baskın çıkmaya çalışıyoruz? Ne olmuş aynı konuda bir program düşünülmüşse? Ona değil de ötekine gidince ne oluyor yani, tepesinde kuş mu var sizinkinin? O gün müsait olamamış olamaz mı o arkadaş?

Bu duyurular çok güzel aslında. Katılmak isteyen arkadaşlarımız durumlarına göre ayarlama yapabilirlerse katılıyorlar. Kendi adıma bugüne kadar çok yoğun bir tempoda olduğum için katılamadım. Biri olmasa diğerine katılmayı arzu ediyorum. Aslında ediyordum, artık o kadar emin değilim.

Korkarım ki bir davete müsait olmadığım için katılamayışım, diğerine de katılma fırsatı bulabildiysem katılmam artık ''ona değil bana geldi'' şeklinde bir algıya neden olacak. Bir davete icabet ettiysem dostlarımızla tanışmak ve birlikte güzel vakit geçirmek içindir. Tanışıp sohbet ettiğim arkadaşlarımın sayısının üç olması da mühim değil yirmi olması da. Maksat keyif almak değil mi?

Kimsenin düzenlediği bir etkinliğin ''konu mankeni'' olmaya niyetim yok! Hiç bir arkadaşımın davetinde bir diğerine taraf olmam,çıkan tartışmaları da esefle karşılıyor, üzülüyor ve kınıyorum.

Bu ifadeleri şahsım olarak değil bir blog üyesi olarak kullandım.

Bilginize!

Yazalım, tanışalım, dostluklarımızı pekiştirelim.

Yiyelim, içelim, eğlenelim, gezelim.

Bu buluşmalar yeni bir tartışma sebebi olmasın!

Lütfen!

Vallahi korkuyorum artık!

Yeminle!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MB üyesi varsa, en az o kadar kez tıklanması gereken bir yazı. Güzel ifade etmişsin. KApanış daha da bir güzel olmuş. Sonuna kadar katılıyorummm

Baver Ergun 
 10.04.2008 2:06
 

Bu pikniklere de katılacağım. Dostlukların kaynaşması ne güzel şey. Kaynamış yumurta ve kaynamış darı değil ki bunlar Düşünce ayrılıkları da olabilir. NEMA PROBLEMA derdi bir YUGO arkadaşım. Hem Aysun Hanımın Polonezköy'deki pikniğine gideceğim, hem de Semra Hanım'ın Tahtalköy'dekine. Pardon Sema Hanım'ınki neredeydi. Öğrenirim ya! Ali'ye sorarım. Ama o Aysun Hanım'ı tavsiye etti. Ben de ikilemde kaldım. Hangisi sıradışıydı? Aysun Hanımınki. Ben sıradışı biriyim. Lisede bile 3 kişi bir sırada otururduk da yanımdaki şişman arkadaşım yüzünden benim popomun yarısı sıranın dışında kalırdı. Bu toplantılar sayesinde katılanlar katılmayanlara anlatıyorlar da mutlu olunuyor. YAŞASIN DOSTLUK! Yaşasın Ali GÜLCÜ! Yaşasın Seme Hanım! Yaşasın Aysun Hanım! Yaşasın Zeynep Hanım! Başka kim yaşayacaktı? Hepiniz yaşayın! Bana bakmayın siz! Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 08.04.2008 14:53
 

maddi bir çıkar olmadığı için her iki hanımın da organizesinde bir çıkar gözettiklerini sanmadığım gibi Sema'yı daha yakından tanıdığımdan onun adına daha emin konuşabilirim, bu kadar problemli, stresli hayatlarımızda bu tür organizasyonlar polemik sebebi değil yalnızca hoşluk olabilirler, sonuçta ortada bir rant yok...3,000 tane yazar var, kim nereye isterse gider, istemeyende katılmaz, sevgiler

Dilek Fuçucı 
 08.04.2008 13:35
 

Ama maksat tanışmak dostluklara başlamak ve güzel bir ortamda güzel vakit geçirmek değil mi amaç eeeee işte o zaman hangisine katıldı vay benimkine gelmedi yada bizim toplantı daha güzeldi demek bence biraz çocukça değil mi.birine katılırsın birkaçına katılmazsın mazeretsiz bile olabilir o an insnaın canı da istemez bir yere gitmeye. Arkadaşlar yapmayın. Birlikte paylaşalım sevgi sıcaklığında.... saygı ve sevgiyle

Meral Yağcıoğlu 
 08.04.2008 10:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 401
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 983
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. İzmir'de yaşıyorum. Bir kızım var. Hepsi bu kadar, şi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster