Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '13

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1947
 

Oğlak Burcunda Yeni Ay - Bizleri ve Ülkemizi Neler Bekliyor

Oğlak Burcunda Yeni Ay - Bizleri ve Ülkemizi Neler Bekliyor
 

Oğlak Burcunda Yeni Ay

Yeni Ay, 1 Ocak 2014 saat 13.15’te 10 Derece 57 dakikada oğlak burcunda gerçekleşecek.

Yılın ilk Yeni Ay’ın da tüm dikkatler Oğlak burcunda. Gökyüzünde Plüton, Merkür, Venüs Oğlak’ta olacak ve Yeni Ay’ın muhteşem ikilisi Ay ve Güneş’e eşlik ediyor olacaklar…

Oğlak burcu yıldızlar geçidine ev sahipliği yapıyor…

Oğlak, sorumluluk ve disiplin demektir. Oğlak aynı zamanda karmanın efendisi olan Satürn’ün evidir…

Sorumluluklar Oğlak’tan sorulur demişken, nasıl disipline olduğumuz, hangi konularda zorlandığımız da haritamızda Satürn’ün yerleştiği alanda kendini gösterir.

Şimdi Yeni Ay, Satürn’ün evi dediğimiz alanda gerçekleşeceği için, Satürn’ün Yeni Ay haritasında hangi burçta olduğu ve nasıl açılar aldığı da önem kazanıyor haliyle.

Evet, Satürn Akrep burcunda olacak bu Yeni Ay’da,  ve aldığı en önemli açı ise Yengeç burcunda bulunan Jüpiter ile uyumlu olması. Yani Jüpiter ile Satürn iş birliği içindeler.

Jüpiter’in de en sevdiği özellik olan, büyüt, genişlet etkisi, Oğlak yıldızları üzerinde olacak. Gerilimi de büyütecek haliyle.  Satürn desteği ile Jüpiter’e daha fazla karıştır, daha fazla polemik yarat, ben destekliyorum diyor sanki.

Plüton Oğlak burcunda değişimi zaten derin ve emin adımlar ile tetikliyor uzunca bir süredir. Kalıpları değiştiriyor, yani dönüştürücü etkisini Oğlak burcundan yapıyor, Satürn’ün evinden…  Ve Satürn ülkemizin burcu olan Akrep yıldızları üzerinde etkili uzunca bir süredir.

Ülkemizin Akrep yıldızları, karmanın efendisi dediğimiz Satürn etkisi altında olduğu için karışık bir dönemden geçiyoruz anlayacağınız…

Çünkü Satürn gelir, baskı kurar, yorar, terletir, ortalığı karıştırır ve gittiğinde sağlam ve kalıcı temeller bırakmak ister...  Zaten temelleri sağlam olan bir düzen var ise çok yormaz, yıpratmaz, tam tersine mükâfatlandırır.

Satürn transiti bittikten sonra arkasında bıraktığı düzen daha sağlam ve kalıcı olacaktır.

Satürn bir süre daha Akrep burcunda olacak, yani Ülkemizin yıldızları üzerinde etkili olacak. Baskı kuracak bir süre daha, terletecek ve yanlış olan ne varsa değiştirip, doğru düzeni sağlayacak. Satürn düzen sağlayıcıdır çünkü.

Dediğim gibi Yengeç burcunda bulunan Jüpiter’in, Oğlak burcundaki gezegenlerin üzerinde tuttuğu projeksiyon etkisini destekliyor olacak, çok saygıdeğer, düzen kurucu Satürn…

Jüpiter’in etkisini en çok hisseden gezegen ise Plüton ve Merkür olacak.

Plüton ve Merkür’ün birbirleri ile iletişimleri, gerçeklerin yıkıcı olsa bile ön planda olacağı anlamındadır. Yıkıcı olacaktır birçok gerçek, duymaktan hoşlanmayacağımız şeyler duyabiliriz bu yüzden. Fikirlerin ve inançların sorgulanması ön planda olacak aynı zamanda.

Evet, Oğlakta bulunan Venüs ise Retro ( geri harekette ) olduğu için eski hesapların açığa çıkması, geçmiş konuların gündeme gelmesi anlamını taşıyor. Ve tabii yine Satürn devrede çünkü Venüs’ün gerilemede olduğu burcun patronu yine Satürn. Yanlış Bağdat’tan döner, ama mutlaka döner diyor özetle.

Yıldızların hepsi durmuş bize bir şeyler anlatıyor…

Gerilim devrede evet bu aşikar, sonuçları ne olur tabi bunu kestirmek güç.  Ama daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, kendi çıkarlarını düşünüp, bütünün hayrına atılmamış adımlar, bencil ve egoist yaklaşımlar devrinin kapandığını söyleyebilirim, bu net.

Oğlak burcunda yılın ilk günü gerçekleşecek Yeni Ay’ın, dışa vuracağı enerjiyi, yılın ilk Dolunayında gözlemliyor olacağız… Yani tüm bunların etkileri daha çok Dolunay’da devrede olacaktır.

Ve yılın ilk Dolunay’ı 16 Ocak 2014 tarihinde, 25 Derece 58 dakika Yengeç burcunda gerçekleşecek.  Ay Yengeç burcunda Procyon sabit yıldızı ile kavuşumda olacak ayrıca. Bu sabit yıldız ani başarı anlamındadır, ayrıca politik olaylara dikkat çeker.  Bana kalırsa Politikada bir kişinin ani yükselişine şahit oluyor olacağız, bir açıklama belki de sarsıcı ve etkileyici olacak. Bir kişi öne çıkacak diyebilirim.

Ülkemizin yükselen burcunun Yengeç olduğunu da hatırlatmak isterim… Dolunay tüm dikkatimizin yine yoğun olacağı bir gündem oluşturacaktır bu sebeple.

Bir Politikacımızın adı manşetlerde olabilir, söylediği bir söz ile veya bir karar ile bomba etkisi yaratabilir.

Ülkemiz önemli değişim, dönüşümlerden geçiyor.

Nisan son haftalarında etkili olacak sert etkiler var ayrıca. Geçen sene Mayıs itibari ile aktif olan ve bu etkileşim ile Gezi olayların yaşandığını hatırlatmak isterim. Uranüs’ün gerileme döneminde etkisini kaybeden açının, 17 Aralık itibari ile Uranüs’ün ileri hareketine başlaması ile tekrar tetiklendiğini söyleyebilirim. Ve 21 Nisan itibari ile Uranüs ve Plüton arasındaki gerilim tam derece ile tekrar aktif olacak...

Fikirler dönüşüyor, kalıplar yıkılıyor ve böylece güçlü bir enerji ile ihtiyacımız olan değişimi başlatıyor olacağız… 

Şunu söylemeliyim, biriken enerjinin tek bir çıkış yolu var o da sevgi, uyum ve anlayış olacak… İyinin ve bütünün hayrına hareket etmek…

Ayrıca direnmemek, bırakmak, zorlamamak…

Gökyüzündeki yıldızların söyledikleri bunlar, şimdi bizler zamana ayak uydurabiliyor muyuz? Mesele burada…

Değişimin zamanı geldiyse eğer, biz ne yaparsak yapalım karşı koyamayız, sadece uzatırız, zorlarız ama zorladıkça da sonuçları daha sarsıcı olur, aslında bunu da biliriz…

Gözlerimizin önündeki sis perdesini kaldırmak ve daha gerçekçi bakmak işte bütün mesele buradadır.

Kişisel haritalarımız içinde şunu söylemeliyim, özellikle Koç – Yengeç – Terazi ve Oğlak burçları ( Aynı zamanda yükselen burçları bu belirttiğim burçlar olanlar ) değişime hazır mısınız? Ayrıca kişisel haritalarımızda bu burçların bulunduğu alanlar ve kişisel gezegenlerinizin irtibat halinde olması da etkilidir, bunların hepsi önemli.

Gökyüzü değişim istiyor uzunca bir süredir…

Bu yüzden bizlerin hayatlarında da 2014 önemli olacaktır.

Neleri ertelediniz bir düşünün?  Nelere direndiniz?  Bunlara hazırlıklı olun değişim geliyor…

Tüm bu etkilere bakıldığında, 2014 uzunca bir süre konuşulacak diyebilirim.

Şimdiden hoş geldin 2014 demek istiyorum.

Bütünün hayrına alınacak doğru kararların, doğru sonuçlar doğuracağını da belirtmek istiyorum.

Herkesin yeni yılını kutluyorum.

Şans yıldızı hep sizinle olsun.

Sevgiler

 Astro DoReMi

Twitter : BernAtay

MR_math bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4119
Kayıt tarihi
: 30.08.13
 
 

Astroloji sevdalısı olarak, yazılarımı sevgili Milliyet Blog okurları ile de paylaşmak istedim. G..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster